WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2010-03-06

DIGIT ALL LOVE

Powraca ze swoją drugą płytą -V [fau].
Podwójny singiel („Po co się budzą pragnienia szalone” oraz „Flesh”) promuje najnowszy album zespołu. V [fau] to płyta niezwykle różnorodna i pełna niespodziewanych zestawień. Ostre i drapieżne utwory kontrastują z lekkimi melodiami a surowa elektronika ze szlachetnym akustycznym brzmieniem. Całość zatopiona w rozpoznawalnym brzmieniu zespołu opartym na pełnym instrumentalnym składzie, żywej perkusji, gitarze i trio smyczkowym oraz wokalu Natalii Grosiak.
www.myspace.com/digitalllove
Patronat NO WOMEN NO ART

 

 • 2010-03-11

  ZERANG/MEŁECH/WÓJCIŃSKI

  Triowe koncerty Michaela Zeranga, Piotra Mełecha i Ksawerego Wójcińskiego będą pierwszym spotkaniem muzyków.

  Michael Zerang o jeden z najwszechstronniejszych perkusistów i perkusjonalistów na światowej scenie jazzowej – znakomicie odnajduje się zarówno w składach odwołujących się do jazzowej tradycji, jak i tych mocno osadzonych w kontekście tradycji free improv odległej od jazzowej proweniencji. Gra także – koncertuje i nagrywa – muzykami etnicznymi pochodzącymi z Bliskiego Wschodu oraz AfrykPiotr Mełech, najsilniej czerpie z tradycji free improv. Ksawery Wójciński wnosi do muzyki liczne odwołania do muzyki klasycznej, dodekafonistów i europejskiej awangardy dwudziestego wieku. I pomiędzy tymi nurtami – jazzem, free improv i klasyczną awangardą będzie rozpięte muzykowanie tria, pokazujące spotkanie trzech niezwykłych osobowości oraz kreatywność i otwartość najmłodszego pokolenia polskich improwizatorów, umożliwiając im zdobycie niebagatelnych doświadczeń u boku jednego z najważniejszych perkusistów współczesnego jazzu. 

 • 2010-03-19

  FOUR

  FOUR
  Waclaw Zimpel - klarnety (Polska)
  Dave Rempis - saksofony (USA)
  Mark Tokar - kontrabas (Ukraina)
  Tim Daisy - perkusja (USA)

  FOUR to międzynarodowy skład improwizatorów czerpiących ze spuścizny różnych kultur i tradycji, współpracujących z najważniejszymi postaciami współczesnego jazzu. W kwietniu 2008 w krakowskiej Alchemii został nagrany materiał Four Walls - wspólny projekt Wacława Zimpla i Tima Daisy, który został uznany płytą roku 2008 w ankiecie serwisu internetowego Diapazon. W nagraniu gościnnie wystąpili Mark Tokar i Dave Rempis, początkując ideę kwartetu FOUR. Muzycy FOUR współpracują ze sobą w ramach dziesięcioosobowej orkiestry Kena Vandermarka Resonance.
  www.timdaisy.wordpress.com
  www.daverempis.com
  www.marktokar.info
  www.waclawzimpel.pl


   

 • 2010-03-25

  TALIBAM!

  TALIBAM!

  Kevin Shea - perkusja, głos
  Matthew Mottel - syntezatory, głos


  TALIBAM!, jeden z najbardziej twórczych i fascynujących nowojorskich zespołów. W marcu 2010 po raz pierwszy odwiedzą Polskę, na wspólnej trasie z Kristen.
  Szaleni Matthew Mottel i Kevin Shea (legendarny perkusista Storm and Stress, który tworzył razem z Ianem Williamsem, obecnie w BATTles, niesamowitego Hey!Tonal, i wielu innych intrygujących projektów) grają wybuchowe koncerty i nagrywają wybitne płyty już od sześciu lat. W obecnych czasach, gdy tak wiele zespołów trzyma się kurczowo swojej bezpiecznej niszy, Talibam! są naprawdę wyjątkowi. Wychodzą poza wszelkie ramy. Nie przestrzegają żadnych norm obowiązujących typowy 'awangardowy zespół muzyczny'.  
  www.myspace.com/talibam
   

  Koncert Talibam! poprzedzi występ KRISTEN 
  http://www.myspace.com/kristenband
  http://www.kristen.pl/