2011-09-04

Andy Moor: guitars

Terrie [Ex] Hessels: guitars

Paal Nilssen-Love: drums, percussion

Lean Left to kwartet złożony z czterech legendarnych już muzyków i wielkich scenicznych osobowości. Muzycznie - to improwizowany hard core zmieszany z elementami noise'u, free jazzu i free improv. Zastygli na scenie Vandermark i Nilssen-Love to przeciwwaga dla rozpalonych energią i miotających się w dziwnym transie po scenie Ex'a i Moor'a. Każdy przedmiot, który tylko wpadnie im w ręce jest wykorzystywany do preparowania wysłużonych gitar - nie ma znaczenia czy jest to kuchenny nóż czy też kawałek ułamanej właśnie parkietowej klepki. Nilssen-Love i Vandermark osadzają tę muzykę w tradycji, ale także nadają formę dzikim, wrzaskliwym i opartym na niezliczonych przesterach improwizacją tytanów sceny postpunkowej. Dziki wrzask, zgiełk i nieokiełznana muzyczna furia!!! Ekstremalne doznania.

BILETY W CENIE 35 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 50ZŁ W DNIU KONCERTU

www.kenvandermark.com
www.andymoor.com
www.paalnilssen-love.com

• 2011-09-18

Richard Strauss – Salome

The Royal Opera House Covent Garden

Dyr. Christoph von Dohnanyi

Soliści: Catherine Malfitano, Bryn Terfel

2011-09-25

Kurt Weill – Wzlot i upadek miasta Mahagonny

Salzburg Festival

Dyr. Dennis Russell Davies

Soliści: Gwyneth Jones, Catherine Malfitano

2011-09-26

HERA (część 1)

KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

A co gdyby pozwolić muzyce po prostu zaistnieć, oddać jej przestrzeń i czekać na to co się wydarzy? To pytanie postawił Wacław Zimpel, założyciel zespołu, ale jest ono bliskie każdemu z czterech muzyków tworzących Herę. Ich głównym celem jest wejście w muzyczny trans, który przełamie bariery między sceną, a widownią i pozwoli na spontaniczną

wymianę. Dlatego jest zespołem koncertowym. Chociaż ma na koncie jedną płytę i kolejną w produkcji (premiera przewidywana jest na październik 2011), to żaden sprzęt nie jest w stanie zarejestrować tego co dzieje się między muzykami, a słuchaczami. Tego trzeba doświadczyć.

Ich muzyka przechodzi wciąż nowe transformacje, wymykając się kolejnym określeniom czy klasyfikacjom. Punktem wyjścia była europejska muzyka sakralna, jednak największe inspiracje czerpie dziś z tradycji ludowych, sięgając do muzyki hinduskiej czy do afrykańskich rytmów. Odnajduje tam istotę grania – pierwotną bliskość z muzyką i drugim człowiekiem oraz czymś nienazwanym. Dla każdego z muzyków to pretekst i motywacja do coraz głębszych poszukiwań, zarówno twórczych jak i indywidualnych. W ich muzyce to wszystko się ze sobą przeplata i łączy.

waclawzimpel@gmail.com

www.multikulti.com

BILETY W CENIE 20 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 25ZŁ W DNIU KONCERTU (KARNET: 30ZŁ)

• 2011-09-27