WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2014-12-07

Zakamarki Małego Domu Kultury

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć
w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała
do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W grudniu zapraszamy na…
… nowe przygody Mamy Mu i Pana Wrony w świątecznej odsłonie, czyli na „Wigilię Mamy Mu i Pana Wrony” autorstwa Juji i Thomasa Wieslander.


Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.
   
Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Wstęp: 20zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.plOrganizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania", Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.
 

 

 

 

 

 

2014-12-09

Premiera słuchowiska

Premiera słuchowiska "Rewolucja w restauracji"

Zapraszamy serdecznie na premierę słuchowiska „Rewolucja w restauracji”. Słuchowisko jest wynikiem pracy warsztatowej w ramach projektu DZIWNOŚĆ W NAS I DOOKOŁA, w którym udział brali wychowankowie Ośrodka Dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach.
W Owińskach pod Poznaniem pojawia się bardzo ważny i trochę dziwny gość z przeszłości, w związków z czym naszych bohaterów spotykają niecodziennie przygody. Dzień toczy się w nieprzewidywalny sposób, ale okazuje się, że tak w Owińskach po prostu jest i nikogo tu nic nie dziwi, bo każdy dzień jest wielkim wydarzeniem.

Po premierze słuchowisko będzie też dostępne na stronie projektu: www.dziwnoscwnasidookola.pl

Warsztaty teatralne: Julia Szmyt i Marianna Piskorz.
Scenariusz: Marta Jagniewska
Reżyseria: Julia Szmyt
Realizacja dźwięku, montaż, postprodukcja oraz warsztaty pracy z dźwiękiem: Marcin Lenarczyk

Sala Pod Zegarem CK Zamek w Poznaniu
Dla dzieci od 5 lat i dla dorosłych

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partnerzy: Centrum Kultury Zamek, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach
Patroni Medialni: WTK, epoznan.pl, IKS, Radio Afera, Mini-kultura.pl,  babyOnline.pl, miasto dzieci.pl, Qlturka.pl, czasdzieci.pl
 

 • 2014-12-15

  LOTTO-Majkowski/ Szpura/ Rychlicki

  MIKE MAJKOWSKI - kontrabasista. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma Australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas doskonale przyjętego koncertu ze ścieżką dźwiękową do filmu Róża na OFF Festivalu. Razem z Jimem Denleyem tworzy doskonały duet BLIP. Obecnie występuje w trio razem z legendarnym Hailu Mergia i Tonym Buckiem.

  PAWEŁ SZPURA - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem uznanych zespołów takich jak CUKUNFT, czy HERA. Także był w składzie koncertu z muzyką do Róży na Off Festivalu. Razem z Łukaszem Rychlickim i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE.

  ŁUKASZ RYCHLICKI - gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Razem z Pawłem Szpurą i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE.

  Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3
  Bilety 20 pln