2015-06-06

DRAGON FOLK FEST

DRAGON FOLK FEST VOL.VI

6 czerwca, już po raz szósty w przestrzeni poznańskiego klubu Dragon zagoszczą folkowe klimaty. Dragon Folk Fest Vol.6 rozpocznie tradycyjnie jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych.
Na kilku scenach klubu odbędzie się konkurs o Złotą Fujarę, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników i publiczności. Konkurs skierowany jest do solistów oraz zespołów grających muzykę z szeroko pojętego nurtu folk, world i etno.
Podczas Dragon Folk Fest Vol.6 o Złotą Fujarę powalczą:

18.00 Królestwo Beskidu, scena MDK
19.00 Laboratorium Pieśni, scena na dziedzincu
20.00 The Roadhouse, scena glowna
21.00 Loopus Duo, scena MDK
22.00 BUM BUM ORKeSTAR, scena glowna

Harmonogram festiwalu:
13:00 jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych
15:00 bałkański grill
18:00 – 22:40 konkurs o Złotą Fujarę
23.30 after party FOLKMISSION
23.15 ogłoszenie wyników konkursu o Złotą Fujarę

Patroni medialni: Radio Merkury, Radio Afera, Radio Meteor, etnosystem.pl, folk24.pl, lepszypoznan.pl, Pismo Folkowe, miastopoznaj.pl, freshmag.pl.

• 2015-06-07

FOLK FESTYN w Parku Wilsona

Z powodu złych warunków atmosferycznych Festyn został przeniesiony na 5 lipca.

Program:
    1. Od godziny 14 zajęcia rekreacyjne
    2. Od godziny 15 program muzyczny:
    1. Warsztaty tańców tradycyjnych - przygrywa i prowadzi zespół Przodki.
    2. Koncert finałowy Dragon Folk Fest 2015
    3. Koncert Tsigunz Fanfara Avantura - W wolnym tłumaczeniu: ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy! Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach. A wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!!!
    4. Polonezy - projekt Marcina Maseckiego - pianista, kompozytor, dyrygent, członek wytwórni płytowej Lado ABC, lider i partycypant w miliardzie projektów. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej. Prowadzi zespół Profesjonalizm, wstpółtworzy WOR (Warszawska Orkiestra Rozrywkowa), jest członkiem międzynarodowych zespołów Paristetris i Pictorial Candi. Jego ostatni projekt Polonezy – dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów – otrzymał prestiżową nagrodę Paszport Polityki.

Wstęp wolny.
    Organizator: Fundacja MDK
    Partner : Klub Dragon
    Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.

• 2015-06-21

Zakamarki Małego Domu Kultury

warsztaty dla dzieci i rodziców
    (warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się
    skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka
    inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W czerwcu zapraszamy na…
    … warsztaty wokół książki „Ilustrowany inwentarz zwierząt” autorstwa Virginie Aladjidi i Emmanuelle Tchoukriel.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Liczba miejsc ograniczona
    Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania
    Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
    Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
    Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania", Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.