WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2010-07-30

TZADIK POZNAŃ FESTIVAL

 

PROGRAM KLUBOWY


30 LIPCA, 31 LIPCA I 1 SIERPNIA.

TZADIK FILMOWY
: przegląd filmów nagrodzonych na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "ŻYDOWSKIE MOTYWY"

 

30 LIPCA, PIĄTEK, SZA/ZA + MOORYC.


Paweł Szamburski: klarnety
Patryk Zakrocki:  skrzypce, altówka, elektronika, object
Maurycy Zimermann:  laptopSzaZa czyli duet Szamburski / Zakrocki. Patryk i Paweł to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz (www.szmery.com/galimadjaz) oraz Djazzpora (www.djazzpora.art.pl), które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Udzielali się min. w takich projektach jak - Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, kwartet klarnetowy Ircha Pneumatic, Zakład Produkcji Dźwięku i wielu innych, których nazw nie pamiętają. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego.

Działają w niezależnym wydawnictwie LadoAbc (www.ladoabc.com)

 

Mooryc (Maurycy Zimmermann) jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej - ukończył lutnictwo w 2009 roku, muzyką elektroniczną zajmuje się od czterech lat. Pierwszą epkę wydał we wrześniu 2008 roku w Apparition Recordings, sublabelu Levitate Records, należącego do Jacoba Seville'a. Druga -  "NX9" - ukazała się we włoskiej wytwórni Miraloop. Utwory zamieszczone na obydwu płytach są raczej spokojne, płynnie przechodzą od ambientu do IDM. Choć ostatnie nagrania Mooryca zbliżają się do gatunku muzyki klubowej, nadal cherakteryzują się subtelnością i łagodnością. Rzadko usłyszymy agresywne brzmienia, jednak na koncertach artysta gra utwory mocniejsze, lepiej wpasowujące się w przestrzenie, w których publiczność ma ochotę potańczyć.

www.myspace.com/szamburski
www.myspace.com/zakrocki
www.myspace.com/mooryc


31 LIPCA, SOBOTA.


GABINET MASAŻU UCHA WEWNĘTRZNEGO: JACEK MAZURKIEWICZ / PATRYK ZAKROCKI


Patryk Zakrocki: skrzypce, altówka, elektronika, objects
Jacek Mazurkiewicz: kontrabas


 
Gabinet po raz pierwszy wymasował potrzebujących w ramach projektu Miki Grochowskiej "Rob mi dobrze" w Teatrze Nowym w Warszawie. Wykonujemy masaże lecznicze i relaksacyjne za pomocą precyzyjnie dobranych i zbudowanych (dla każdego pacjenta indywidualnie) utworów muzycznych. Wizyta trwa około 8 minut i składa się z badania wstępnego, diagnozy i zabiegu właściwego. Stosujemy sprawdzoną metodę Prof. Ripplemarka z Zakładu Produkcji Dźwięku (www.zaklad.org), polegającą na wynajdywaniu i rozbudzaniu audiorozkoszy.
Przyjmujemy pojedynczo. Gabinet będzie otwarty przez dwie godziny. Od 19-20 oraz od 22-23.


1 SIERPNIA, NIEDZIELA, OPERA OMNIA NA TZADIKU

Arnold Schonberg "Moses und Aron", Live Recording from the Vienna State Opera 2006
Chorus and Orchestra of the Vienna State Opera
Slovak Philharmonic Chorus
Daniele Gatti: dyrygent


 
1 SIERPNIA, NIEDZIELA.

THE NEÔFARIUS K. V. OCCASIONALLY FLYING ORCHESTRA NO. 249

Zespół został założony przez Neôfariusa V w latach 80tych XIX wieku w małej wiosce rybackiej, na południowy wschód od Odessy. Zamiarem muzyków było przygrywanie na weselach, urodzinach i innych uroczystościach. Dziś Neofarius Orchestra ma zaszczyt podążać ponad 120-letnią tradycją. Tradycja ta nakazuje im otwartość na nowe wpływy muzyczne, dzięki czemu można w ich muzyce znaleźć elementy zakorzenione w muzyce klezmerskiej, bałkańskiej, cygańskiej i polce ale także ska, rockabilly oraz muzyce cyrkowej. Minęło wiele lat, zespół rezyduje dziś w Berlinie, ale wciąż potrafi uczynić każdą uroczystość żywą ucztą muzyczną. W składzie zespołu są muzycy udzielający się również w zespołach punkowych, ska i free jazz.

Robert Porth: kontrabas
Jacob Wilhelm: klarnet
Charlotte Scheer: akordeon
Nane Köpke: geige
José Luis Fuentes Lara: gitara
Norbert Hilbert: schlagzeug


www.myspace.com/neofarius249

http://www.youtube.com/watch?v=-tbQkH9rBVU
http://www.youtube.com/watch?v=I-fyROuzuSc