WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-08-03

TZADIK FESTIWAL

TZADIK FILMOWY (przegląd filmów nagrodzonych na MFF "ŻYDOWSKIE MOTYWY")

CZAS TRWANIA:15:00 – 19:00,

WSTĘP WOLNY


 
cykl: Dzieci po Zagładzie


Nasze dzieci / Our Children / Unzere Kinder

reżyseria: Natan Gross,

czas trwania: 78 min.  


Moja Australia / My Australia

scenariusz i reżyseria: Ami Drozd,

czas trwania: 90 min.

  


cykl: Krótkie formy


Obietnica / Promise

reżyseria: Morten BH, Kirsten Dehlholm, Henning Carlsen,

czas trwania: 8 min.


Przesłuchanie / Audition
reżyseria: Udo Prinsen,

czas trwania: 6 min.

2012-08-04

TZADIK FESTIWAL

TZADIK FILMOWY (przegląd filmów nagrodzonych na MFF "ŻYDOWSKIE MOTYWY")

CZAS TRWANIA:13:00 – 19:00,

WSTĘP WOLNY

 
Cykl: Biografie i życiorysy
 
Ala z elementarza / The Girl from a Reading Primer
scenariusz i reżyseria: Edyta Wróblewska,

czas trwania: 29 min.  


Krakowiaczek ci ja / Blinky & Me
scenariusz i reżyseria: Tomasz Magierki,

czas trwania: 77 min.

Lawnswood Garden
reżyseria: Paweł Kuczyński,

czas trwania: 53 min.  


The Socalled Movie
scenariusz i reżyseria: Garry Betel,

czas trwania: 88 min.  

 

 


Cykl: Krótkie formy
 
Godz. 18:00
Spotkanie z Filipem Luftem i pokaz jego dwóch filmów:
Skrzyżowanie - Fragment wspomnień Adiny Blady-Szwajger
scenariusz i reżyseria: Filip Luft, realizacja: Filip Luft,

czas trwania: 2,5min. 
Pokaz przedpremierowy:
 
Szukając gwiazd
scenariusz (na podstawie opowiadania Marka Hłaski) i reżyseria: Filip Luft

 

 

 

2012-08-05

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY – WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW

Każde spotkanie rozpoczyna czytanie książki  z  Wydawnictwa Zakamarki - chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia i eksperymentowania. Druga część spotkania to działanie artystyczne, które związane jest z przeczytaną książką.

 

Na sierpniowych warsztatach…

… spotkamy się z przesympatyczną Mamą Mu, Panem Wroną i ich nową przygodą z książki „Mama Mu czyta” autorstwa Jujji Wieslander. Pan Wrona dochodzi do wniosku, że to dziwne, że krowie mleko ma kolor biały, skoro trawa, którą jedzą krowy jest zielona. Czy też się kiedyś nad tym zastanawialiście? Ciekawe, czy Panu Wronie uda się wyjaśnić to dziwne zjawisko znajdzie. A może nam się uda?   

 

 

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 12 lat.

 

 

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury

Partner projektu: Wydawnictwo Zakamarki.

Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms,

Qlturka, Radio Afera.

WSTĘP WOLNY

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

  • 2012-08-05

  TZADIK FESTIWAL

  TZADIK FILMOWY (przegląd filmów nagrodzonych na MFF "ŻYDOWSKIE MOTYWY")

  CZAS TRWANIA:15:00 – 19:00,

  WSTĘP WOLNY


  Cykl: Tożsamości

  Ucięta dyskusja / Partly Private
  reżyseria: Danae Elon
  czas trwania: 82 min.
   

  Mój tak zwany wróg / My So-Called Enemy
  reżyseria: Lisa Gossels
  czas trwania: 90 min.
   

  Wesołych świąt / Happy Holidays
  scenariusz i reżyseria: Luca Marvanyi
  czas trwania: 32 min.


  2012-08-17

  POKAZ FILMOWY

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ 

  ROZGRZEWKA PRZEDFESTIWALOWA

  POKAZ FILMOWY, MAŁY DOM KULTURY, GODZINA 20.00, WSTĘP WOLNY

  GESUALDO. DETH FOR FIVE VOICES

  REŻ. WERNER HERZOG, 1995, 60 minut

  wykonawcy muzyczni:

  Il Complesso Barocco/ Alan Curtis

  Gesualdo Consort of London/ Gerald Place

  WSTĘP WOLNY

 • 2012-08-18

  MARCIN MASECKI SOLO

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  PROGRAM : Carl Philipp Emmanuel Bach - Sonaty, Ronda, transkrypcje Symfonii i Koncertów klawesynowych (kompozytora oraz własne).

   

   

  Marcin Masecki ur. 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Macio Moretti, Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, ALCHEMIK, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, rodzina Waglewskich, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel i Tomasz Pokrzewiński. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Miedzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Brukseli z zespołem Alchemik.

  Od 2006 wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej).

  Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. Był jedną z gwiazd ostatniej edycji festiwalu „Nostalgia” w Poznaniu, na którym wykonał „Sztukę Fugi” J.S Bacha.

  Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.

  „...Marcin Masecki – od kilku lat niezmiennie określany jako najbardziej twórczy i zaskakujący polski pianista jazzowy i klasyczny. Do wybrzmienia ostatniej nuty koncertu możemy być pewni jednego, będzie to coś nieprzewidywalnego!!!”

  Jazz Forum, lipiec 2011

  www.marcinmasecki.com

   

  BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (obecność należy potwierdzić mailowo do 16.08 na mdk@krzyk.pl) do odbioru w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym FRIPP od 10.08.

   

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

  PARTNERZY:

  PARAFIA PW. ŚW.WOJCIECHA W POZNANIU

   

  PARTNERZY MEDIALNI:

   

   

 • 2012-08-18

  ZESPÓŁ MUZYKI NIEDAWNEJ

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  Zespół Muzyki Niedawnej to kolektyw muzyków zafascynowanych naturą czasu i jego upływem. Muzyka pozwala zarówno na obserwowanie najdrobniejszych ułamków chwili, jak i leniwie przetaczających się godzin. Może okazać się, że utwory napisane przed czterema wiekami wydają się bliższe słuchaczowi, niż te powstające współcześnie. Odkrywając zatem, że renesans to nie klasyka, muzycy zajmujący się zwykle improwizowaną kameralistyką, freejazzem i etno zanurzyli się w wielogłosowych kompozycjach z tamtego okresu, by sprawdzić czy wtedy jest teraz.

   

  Zespół w składzie:

  Dominik Strycharski - flety proste

  Patryk Zakrocki - skrzypce

  Mateusz Szemraj - lutnia

  Ksawery Wojciński - Kontrabas

  wykona utwory Luca Marenzio i Wacława z Szamotuł i inne.

   

   

  Patryk Zakrockiskrzypek, kompozytor, animator warszawskiej sceny improwizowanej. Pobierał lekcje kompozycji u prof. Bogusława Schaeffera, zajmował się muzyką kameralną, elektroakustyczną i słuchowiskiem. Jest autorem projektu Galimadjaz, MEOMA, EA, Tupika.

  Współpracował z zespołem Mitch&Mitch, kwartetem smyczkowym Nonstop, Plain music i Improvisersensemble. Grał m.in. z Alainem Bernem, Paulem Brody, Noelem Akchote.

  Opublikował w Polsce i za granicą 10 albumów płytowych i wiele pojedynczych utworów na rozmaitych kompilacjach. Obecnie prowadzi Zakład Produkcji Dźwięku oraz stanowi połowę duetu muzycznego Sza/Za.

  www.myspace.com/zakrocki

  www.szaza.pl

   

   

  Dominik Strycharski – kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz, w wielu elektrycznych i akustycznych odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, posthiphop, nosie, a także różne odmiany muzyki improwizowanej we własnym zespole Pulsarus. Zajmuje się również współczesnymi odmianami wokalistyki oraz jako jeden z niewielu w Polsce, nowoczesnymi fletami prostymi. Jest twórcą i założycielem zespołu Pulsarus, łączącego jazz z zaawansowaną elektroniką. Jest również twórcą muzyki teatralnej do wielu spektakli, korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Tworzy również Doministry, wielowymiarowy solowy projekt, łączący współczesną muzykę elektroniczną, performance i elektro-ambient. Wraz z DJ’em CueFx współtworzy producencki BandFx, który ma na koncie debiutancki album wydany w Internecie, jak również jest członkiem Kostas New Program, z którym wydał trzy albumy oraz zagrał wiele koncertów.

  www.doministry.art.pl

   

   

  Ksawery Wójciński – kontrabasista, improwizator, kompozytor. Przez jednego ze swoich profesorów nazywany niegdyś z czułością „Nikiforem kontrabasu”. Jest absolwentem Bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i formą. Współpracował w ramach różnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Dudą, Robertem Raszem. Współzałożyciel kwartetu / sekstetu Emergency oraz kwartetu Hera. Nagrywał m.in. z Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem i Antonem Sjarowem.

   

   

   
  Mateusz Szemraj - Muzyk - gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych - są to m.in gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, tar, saz, cymbały. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych, m.in. Mosaic (z którym koncertował na najważniejszych festiwalach muzyki etnicznej w Polsce - m.in. Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur), Hanimal, Nisza, Naneli Lale, Nylon Trio, Sentido del Tango, Tango Fuerte, Maayan. Wykonuje muzykę filmową i teatralną (m.in Teatr Polski w Warszawie). Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
   

   

   
  BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (obecność należy potwierdzić do 16.08 na mdk@krzyk.pl) do odbioru w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym FRIPP od 10.08.
   
  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:
  PARTNERZY:
  PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU
     
   
  PARTNERZY MEDIALNI:
             
   

 • 2012-08-19

  SOLOWY KONCERT MARCINA MASECKIEGO NA RYNKU W POBIEDZISKACH

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  PROGRAM : Johann Sebastian Bach - subiektywna odpowiedź na twórczość. Własne opracowania utworów, improwizacje z użyciem tematów oraz - co ciekawsze - metod kompozytorskich Bacha. Jak mówi sam artysta: "Gram […] pewnego rodzaju strumień świadomości na temat lipskiego kantora."

   

   

  Marcin Masecki ur. 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Macio Moretti, Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, ALCHEMIK, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, rodzina Waglewskich, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel i Tomasz Pokrzewiński. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Miedzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Brukseli z zespołem Alchemik.

  Od 2006 wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej).

  Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. Był jedną z gwiazd ostatniej edycji festiwalu „Nostalgia” w Poznaniu, na którym wykonał „Sztukę Fugi” J.S Bacha.

  Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.

  „...Marcin Masecki – od kilku lat niezmiennie określany jako najbardziej twórczy i zaskakujący polski pianista jazzowy i klasyczny. Do wybrzmienia ostatniej nuty koncertu możemy być pewni jednego, będzie to coś nieprzewidywalnego!!!”

  Jazz Forum, lipiec 2011

  www.marcinmasecki.com

   

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

  PARTNERZY:

  PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

  PARTNERZY MEDIALNI:

       

        

   

 • 2012-08-19

  PAWEŁ POSTAREMCZAK SOLO - PIEŚNI GUSANÓW

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  Paweł Postaremczak | Pieśni Gusanów | saksofon solo

     Muzyka ormiańska licząca ponad 3000 lat, łączy w sobie wpływy wielu kultur,
  począwszy od Asyryjczyków przez Hetytów, Aramejczyków po tradycję kultury
  Urartu. Nie bez znaczenia na jej rozwój miała również muzyka perska, grecka,
  syryjska i bizantyjska. Z tej mieszaniny wpływów wyodrębniło i rozwijało się mnóstwo nurtów. Głównymi były śpiewy ludowe, szarakany – hymny związane 
  m.in. z muzyką sakralną, oraz pieśni gusanów - ludowych gawędziarzy, poetów, tancerzy, śpiewaków i instrumentalistów - często o charakterze improwizowanym. Właśnie te ostatnie będzie można usłyszeć w nietypowej interpretacji Pawła Postaremczaka na saksofon solo.

  Paweł Postaremczak – saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytwórni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę „Lazy”. Współtwórca, wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą – kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.

  www.myspace.com/pawelpostaremczak

  BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (obecność należy potwierdzić do 16.08 na mdk@krzyk.pl) do odbioru w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym FRIPP od 10.08.

   

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

  PARTNERZY:

  PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

  PATRONI MEDIALNI:


   

   

   

 • 2012-08-19

  WACŁAW ZIMPEL/KLAUS KUGEL

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  KUGEL/ZIMPEL

  Hildegarda z Bingen

  Hildegarda z Bingen wierzyła, że dzieło artysty jest boskim przekazem.

  Ta średniowieczna mistyczka, uznawana za świętą, była pierwszą kompozytorką, której twórczość została udokumentowana.

  Jej utwory w brzmieniu przypominają chorał gregoriański pozbawione są jednak jego bezosobowego charakteru. Pieśni Hildegardy zawierają w sobie emocje i osobowość autorki.

  To wszystko wystarczyło, aby zainspirować Klausa Kugela i Wacława Zimpla.

  Postanowili wykorzystać przestrzenną grę na perkusyjnym instrumentarium, która przywołuje na myśl atmosferę średniowiecznych katedr i wypełnić ją melodiami Hildegardy, przeplatanymi klarnetowymi improwizacjami.

   

  Wacław Zimpel - klarnecista, kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w Hochschule für Musik und Teather w Hannoverze w klasie klarnetu prof. Johannesa Peitza. Zimpel prowadzi działalność nagraniową, koncertową i kompozytorską. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami polskiej i międzynarodowej awangardy muzycznej, między innymi z Kenem Vandermarkiem, Bobbym Few, Joe McPhee, Stevem Cohnem, Christianem Ramondem, Mikołajem Trzaską, Timem Daisym, Stevem Swellem, Davem Rempisem, Klausem Kugelem, Marcinem Maseckim, Raphaelem Roginskim. Jego wspólny projekt z Timem Daisym "Four Walls" (w którym udział wzięli również Mark Tokar i Dave Rempis) został uznany płytą roku 2008 w ankiecie serwisu Diapazon. W listopadzie 2010 roku jako drugi w historii polski muzyk wystąpił z własnym projektem specjalnym podczas Umbrella Festival.

  W 2011 roku został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania.

  Największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji.

  www.waclawzimpel.pl

   

  Klaus Kugel – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych niemieckich perkusistów. Ukończył School of Jazz w Monachium. W roku 1989 rozpoczął trwającą do dziś dzień współpracę z saksofonistą Petrasem Vysniauskasem (m.in. w ramach Ganelin Trio Priority). Stały współpracownik całej plejady najwybitniejszych jazzowych awangardzistów – grał i nagrywał m.in. z Karlem Bergerem, Tomaszem Stańko, Charlim Mariano, Kentem Carterem, Michelem Pilzem, Theo Jorgensmannem, Kennym Wheelerem, Bobo Stensonem, Glenem Moorem, Stevem Swellem, Sabriem Mateenem, Robertem Dickiem,  Eisenbeilem, Perrym Robinsonem, Kenem Filiano, Peterem Evansem, Albrechtem Mauzerem, Arkadym Shilkloperem, Szronem, Ericiem Vloeimansem, Burtonem Greenem, Hilliardem Greenem, Vijay’em Iyerem, Charlesem Galem, Jonem Lindbergiem, Herbem Robertsonem, Louie Belogenisem, Matthew Shippem, Williamem Parkerem, Bobbym Few.

  www.klauskugel.com

   

  KOŚCIÓŁ PW. ŚWIĘTEGO WOJCIECHA

  WSTĘP WOLNY

   

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

  PARTNERZY:

  PARAFIA PW.ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

  PARTNERZY MEDIALNI:


 • 2012-08-19

  RAPHAEL ROGIŃSKI / MAMADOU BA alias Goo Ba

  Dawno dawno… TERAZ – FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ

  Koncert ten będzie poświęcony współczesnym kulturą nomadycznym, których tradycje dalej istnieją pozostając świeże i niezamknięte na wpływy. Artyści, którzy wykonają utwory pochodzące głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu liczące sobie czasem parę wieków, wykonają je dzisiaj na innych instrumentach i nasączeni innymi wpływami niż ich przodkowie. Wierzą, że będąc artystami sami tworzą kulturę nomadyczną, a odwołując się do jej starej tradycji stosują inny podział na to, co dawne, a to, co nowe. 

  Skład:
  Raphael Rogiński - gitara
  Mamadou Ba alias Goo Ba- śpiew

   

  Raphael Rogiński - gitarzysta, kompozytor, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Urodzony w 1977 roku. Od 13 roku życia gra na gitarze elektrycznej. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację uzupełniał o muzykologię i etnomuzykologię. Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa i na muzyce etnicznej i ludowej. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym. Głęboko związany z kulturą żydowską, szuka jej miejsca w swojej działalności. Z tych poszukiwań wynikają dwa projekty, których jest liderem, jest to Shofar i Cukunft. Jest także dyrektorem artystycznym festiwali przedstawiających nową kulturę żydowską takich jak Tikkun, Varshe, Mizrach, jak i konsultantem w ramach projektów z nią związanych. Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, która to przefiltrowana daje o sobie znać w zespołach jak i koncertach solo. Dogłębne analizowanie technik gitarowych, klasycznych gitarzystów bluesowych i znajomość instrumentarium lat 50 i 60 jest podstawą jego brzmienia. Z inspiracji muzyką eksperymentalną ameryki (Harry Partch, Henry Cowell i inni) powstał zespół Spinalonga. Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem "Rogiński gra Bacha", w którym to muzyka Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych. Równolegle muzyk jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu. Jego kompozycje, improwizacje lub interpretacje często ilustrują wydarzenia artystyczne - filmy dokumentalne i rysunkowe ( np. Man Ray, Viking Elling), performensy (np. J.Kalina,), teatr tradycyjny i multimedialny (min. Lothe Lachmann videoteatr "Poza", Teatr Stary w Krakowie) oraz słowo( np. Tadeusz Rożewicz, Mieczysław Myśliwski, Mieczysław Abramowicz, Andrzej Stasiuk). Koncertuje głównie w ramach projektów autorskich - występuje solo lub w lub jako lider zespołów. W tej chwili stale projekty muzyczne to wspomniane: Shofar, Cukunft, Spinalonga, trio z Maciem Morettim i Marcinem Maseckim, duet Sisters oraz koncerty na gitarę solo. Grał i współpracował min. z: Kazuchisa Uchichashi, Le Quan Ninh, Noel Akchote, Frederic Blondy, Joe Giardullo, Keith Rowe, Axel Dorner, Thomas Lehn, Andrew Sharpley, John Edwards, John Tilbury, Brigit Ulher, Yale Strom, Tim Daisy, Dave Rempis, Mark Tokar, Mark Sanders, Clayton Thomas, Kris Wenders, Peter Jaquemyn, Wacław Zimpel, Emiter, Macio Moretti, DJ Lenar, Daniel Pigoński, Konstanty Usenko, Jarek Bester, Ireneusz Socha, Kadim O.Pavluk, Ryszard Latecki, Rafał Mazur, Piotr Bukowski, Arszyn, Mikołaj Trzaska, Maria Peszek. Bierze udział w warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach muzyki współczesnej np.: Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, "Simcha" Wroclaw, Cztery Kultury Łódź, "Ha motiv Ha jehudi" Warszawa, "Rainbow Coalition Festival", Hanover USA, Warszawska Jesień, Gaudeamus Music Week Haga Holandia, Ars Electronica Linz Austria, "WUJek" 2001 - 2005, Warszawa, G2 Music for creative chamber orchestra, "Willa Warszawa", NuFolk, Gdańsk, Święto muzyki Paryż, Pora Poezji i wiele innych.

  www.myspace.com/raphaelroginski

   

  Mamadou Bâ alias Góo Ba – aktor, dramaturg, choreograf, muzyk i śpiewak pochodzący z Dakaru. Członek grupy artystycznej LaFabriks www.lfks.net , grał w filmach Jean –Michel Bruvere . Interesuje się ekspolorawaniem form literackich w językach pël i wolof.

   

  BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (obecność należy potwierdzić do 16.08 na mdk@krzyk.pl) do odbioru w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym FRIPP od 10.08.

   

  PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

  PARTNERZY:

  PARAFIA PW.ŚW. WOJCIECHA W POZNANIU

  PATRONI MEDIALNI: