WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-04-01

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

JAK MÓWIĆ, ŻEBY SIĘ LEPIEJ KOMUNIKOWAĆ – PODSTAWY ANALIZY TRANSAKCYJNEJ.

 (DWUDNIOWE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH)

DZIEŃ 2

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest komunikacja zarówno w pracy, w domu, na spotkaniach towarzyskich, rano, popołudniu i w nocy, z dziećmi i dorosłymi. Nieraz świetny pomysł, czy starannie przygotowany projekt legł w gruzach, lub nie był możliwy do pełnego przeprowadzenia z tego powodu, że ludzie nie potrafili się porozumieć.
Szefowie, pracownicy, rodzice, żony, mężowie, przyjaciele, którzy mają pomysł i potrafią podejmować trafne decyzje, ale nie potrafią swojej wizji zakomunikować, bardzo łatwo tracą autorytet i popadają w konflikty.
Na naszych warsztatach poznasz praktyczny zestaw narzędzi do ulepszania swoich relacji w pracy  i w domu. Nauczysz się tego, dlaczego to jak mówisz jest czasem ważniejsze od tego co mówisz oraz zrozumiesz z jakiego „zestawu siebie” lepiej skorzystać w określonej sytuacji. Nauczysz się lepiej siebie i innych.

Warsztaty prowadzą: Katarzyna Janaszczyk i Julia Szmyt – Krych.

Zapisy do 25 marca.

Cena warsztatów: 200zł/osobę.

2012-04-11

THE BROKEN STRING ENSEMBLE

KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

 

Skład:

Anna Zielińska - skrzypce,
Witold Oleszak - zepsute skrzypce,
Audrey Chen - wiolonczela,
Peter Jacquemyn - kontrabas

 

Międzynarodowy kwartet powstały z inicjatywy poznańskiego pianisty, improwizatora, ale i architekta Witolda Oleszaka, będący owocem jego współpracy z belgijskim kontrabasistą Peterem Jacquemyn’em (w ramach Nowego Wieku Awangardy w roku 2011) oraz wybitną
poznańską skrzypaczką Anną Zielińską, specjalizującą się we współczesnej muzyce klasycznej i elektroakustycznej. Łączy on w sobie doświadczenia wszystkich członków zespołu i odwołuje się do dorobku zarówno europejskiej awangardy jazzowej jak i amerykańskiej, współczesnej kameralistyki ze szczególnym uwzględnieniem muzyki serialnej oraz minimalizmu, wzbogacony elementami performance'u (amerykańska wiolonczelistka Audrey Chen jest także znaną specjalistką w tej dziedzinie sztuki). Swoiste misterium dźwięku łamiące akademickie kanony i przekraczające utarte schematy.

Projekt ten realizowany będzie na specjalne zamówienie festiwalu Nowy Wiek Awangardy.

 

www.nowywiekawangardy.pl

BILETY W CENIE 30/40 PLN

2012-04-13

WARSZTATY TEATRALNE TEATRU PORYWACZE CIAŁ

Szczegóły oraz zgłoszenia na maila kasiaporywaczecial@o2.pl

lub pod numerem telefonu: 601839524

 

http://www.porywaczecial.art.pl/

 

Godziny warsztatów: 13 kwietnia 17:00-21:00

                                     14 kwietnia 14:00-18:00

2012-04-14

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

WARSZTATY FILMOWE PT. Przygoda morska.

Podczas warsztatów wymyślimy filmową historię, przygotujemy scenografię i nakręcimy film. Jak na razie wiadomo, że akcja dzieje się na morzu – samotny statek pruje przez fale, zmierza nie wiadomo dokąd. Kto jest jego załogą, kim jest kapitan, jaki mają cel i gdzie jest kres podróży? – na te i inne pytania wspólnie znajdziemy odpowiedź.


W czasie warsztatów wykorzystamy technikę greenbox. Zobaczymy, jak powstaje film, co jest ważne przy tworzeniu scenografii i w grze aktorów, jak powstają efekty specjalne. Na koniec warsztatów odbędzie się wstępna, przedpremierowa projekcja filmu. Kilka dni po warsztatach każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę płytę z nagranym filmem.
Najlepiej, żeby dzieci były ubrane w wygodne stroje, które mogą pobrudzić.


Warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.


Warsztaty prowadzi: Dominika Olszowy i Julia Szmyt - Krych


Zapisy do 7 kwietnia.


Cena warsztatów: 30zł/osobę (w przypadku rodzeństwa każde kolejne dziecko 20zł, rodzice nie płacą)
 

2012-04-14

WARSZTATY TEATRALNE TEATRU PORYWACZE CIAŁ

Szczegóły oraz zgłoszenia na maila kasiaporywaczecial@o2.pl

lub pod numerem telefonu: 601839524

 

http://www.porywaczecial.art.pl/

 

Godziny warsztatów: 13 kwietnia 17:00-21:00

                                     14 kwietnia 14:00-18:00

2012-04-15

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY


Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.
Najlepiej, żeby dzieci były ubrane w wygodne stroje, które mogą pobrudzić.

 

Na kwietniowych warsztatach…
… spotkamy się z książką Ulfa Starka pod tytułem „Jak tata się z nami bawił”.
Znacie zabawę w ciepło – zimno, albo w chowanie klucza? To właśnie podczas tej zabawy w domu Ulfa i Jannea wydarzyło się kilka śmiesznych historii – chcecie wiedzieć jakich?

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 12 lat.

Wstęp wolny.

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.


Zakamarki Małego Domu Kultury to połączenie działań Fundacji Mały Dom Kultury i Wydawnictwa Zakamarki. Zapraszamy serdecznie.


Warsztaty prowadzą: Anna Konieczna, Marianna Piskorz, Julia Szmyt - Krych.


Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na warsztatach
pod nr tel: 696 310 592 lub mailowo julia@fundacjamdk.pl 

 • 2012-04-15

  ZERANG/ZIMPEL

  KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

   

   

  Każde spotkanie duetu to pretekst do poszukiwań przestrzeni, gdzie muzyka uwalnia się od formy estetycznego doznania, a staje się bezpośrednim doświadczeniem, zarówno dla słuchaczy jak i samych wykonawców. Najważniejszym i podstawowym elementem w improwizacjach Zeranga i Zimpla jest rytuał, który tworzą,  wykorzystując rytmiczne schematy, zaczerpnięte z muzycznych tradycji bliskiego i dalekiego wschodu. 

   

  www.nowywiekawangardy.pl

   

   

   

  Wacław Zimpel – klarnecista, kompozytor

   

  Ukończył studia w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w Hochschule für Musik und Teather w Hannoverze w klasie klarnetu prof. Johannesa Peitza. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami współczesnej muzyki improwizowanej na świecie, między innymi z Kenem Vandermarkiem, Bobbym Few, Perry Robinsonem, Joe McPhee, Stevem Cohnem, Christianem Ramondem, Mikołajem Trzaską, Robertem Kusiołkiem, Timem Daisym, Stevem Swellem, Davem Rempisem, Klausem Kugelem, Per-Ake Holmlanderem, Marcinem Maseckim, Raphaelem Roginskim. 

  Płyta multikulturowego kwartetu Zimpla UNDIVIDED - "The Passion" została unzana najbardziej innowacyjną płytą roku 2010 w ankiecie "New Ears Award 2010" ogłoszonej przez Stefa Gijselsa na portalu freejazz-stef.blogspot.com, zdobywając również "Honorable Mention" nadawane przez nowojorskie czasopismo All About Jazz - New York.  Stef Gijsels wyróżnił także płytę polskiego kwartetu Zimpla HERA uznając ją albumem roku 2010 - "Best New Release 2010", Zimpla uznając muzykiem roku 2010. Zimpel jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania.

   

  www.waclawzimpel.pl

   

   

   

  Michael Zerang - perkusista, perkusjonalista.

  Rodzice amerykańskiego muzyka pochodzenia asyryjskiego urodzili się w Iranie (ojciec) i w Iraku (matka). Od 1976 r. Zerang rozwija swą karierę muzyka, kompozytora i producenta. Jest aktywny na polu muzyki improwizowanej, free jazzu i muzyki współczesnej. Trzykrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej (1996, 1998 i 2000). W swojej dyskografii posiada ponad 60 nagrań, począwszy od 1982 r. W latach 1985-1989 był dyrektorem artystycznym Link's Hall Performance Series, w której był producentem ponad 300 koncertów jazzowych, tradycyjnej muzyki etnicznej oraz muzyki elektronicznej. W latach 1994-1996 organizuje koncerty w Cafe Urbus Orbis, a od roku 2001 we własnym The Candlestick Maker in Chicago's Albany Park. Podczas swej kariery Zerang współtworzył i koncertował w licznych formacjach: Liof Munimula, The Neutrino Orchestra, Trio Troppo, The Wonderfuls, The Blue Angels, Sam Pappas' Tumbling Strains, Frozen Lucy, The Quirt Quintet, Musica Menta, The Vandermark Quartet, Dream Cheese, The Sputter Ensemble, In Zenith, Broken Wire. Współpracował z wybitnymi muzkami, takimi jak: Fred Anderson, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Ken Vandermark, Luc Hautkamp, Fred Lonberg-Holm, Tatsu Aoki, czy Jeb Bishop. Jest nie tylko wybitnym perkusistą o oryginalnym brzmieniu, ale także cenionym pedagogiem wykładającym na licznych uczelniach i kursach.

  www.michaelzerang.com

  www.nowywiekawangardy.pl

   

  BILETY W CENIE 20/25 PLN

   

  2012-04-16

  WARSZTATY IMPROWIZACJI Z MICHAELEM ZERANGIEM

   

  Warsztaty będą się odbywać w godzinach od 12.00 do 19.00 z przerwą między 14.30 a 16.30.

  Na godzinę 20.30 planowany jest koncert warsztatowiczów.

  Na warsztaty zapraszamy wszystkich zainteresowanych improwizacją w muzyce.

   

  Udział w zajęciach to koszt 100 pln.

   

  Zapisy przyjmujemy do 14 kwietnia pod adresem mdk@krzyk.pl

  Ilość miejsc ograniczona.

   

  2012-04-18

  THE BEST OF SHORT WAVES 2009-2011

  4. edycja Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES, oprócz podróżowania po całej Polsce oraz odwiedzania wybranych zagranicznych miast (m.in. Berlin, Dublin, Helsinki, Londyn, Praga, Porto), zatrzyma się na dłużej w Poznaniu. Między 12 a 28 kwietnia stolicę Wielkopolski czeka krótkometrażowa fala projekcji, wystaw, spotkań i koncertów. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Ad Arte, wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

   

   

  THE BEST OF SHORT WAVES 2009-2011

   

  Tegoroczna edycja Festiwalu SHORT WAVES jest już czwartą z kolei. Kto przegapił Festiwal w latach 2009-2011, będzie miał szansę zapoznać się z najciekawszymi filmami z pierwszych trzech edycji. W programie m.in. zdobywcy Głównej Nagrody Festiwalu: "Myjnia" Jana P. Matuszyńskiego, "Brzydkie słowa" Marcina Maziarzewskiego oraz "Drakula" Piotra Bosackiego. Zapraszamy do Małego Domu Kultury w Klubie Dragon w środę 18 kwietnia o godz. 20:00.

   

  W PROGRAMIE:

   

  1. Galeria

  Reż. Robert Proch / 2010 / 5'

  Dynamiczny film, wychodzący naprzeciw komercji i konsumpcjonizmowi. Weekendowi klienci zagubieni w olbrzymim centrum handlowym…

   

  2. Myjnia

  Reż. Jan P. Matuszyński / 2007 / 20'

  To film o rzadko spotykanym w polskim kinie tempie i dynamizmie. Zrealizowany według najlepszych wzorców kina gatunków. Jest i suspens, i napięcie, i niepokój. Trzech mężczyzn musi poradzić sobie z sytuacją, która jest trochę jak z tragedii antycznej, a trochę jak z filmów Tarantino.

   

  3. Ziętek

  Reż. Bartosz Blaschke / 2008 / 17'

  Film dokumentalny, którego bohaterem jest Bogdan Ziętek, człowiek, który ubóstwia piękne kobiety. Jednak, jak sam mówi: piękne kobiety wykorzystują, a potem odchodzą, dlatego Ziętek postanowił stworzyć swój własny harem. Jak mityczny Pigmalion rzeźbi swoje kobiety w drewnie, a potem ustawia je w różnych pozach, by towarzyszyły mu w codziennym życiu. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy artystę zaczynają męczyć koszmary o mrugających i płaczących rzeźbach.

   

  4. Rabbit Case

  Reż. Jakub Wroński / 2009 / 10'

  Film animowany przedstawiający relacje między wilkiem i zającem z nieco innej strony.

   

  5. Brzydkie słowa

  Reż. Marcin Maziarzewski / 2009 / 25'

  Niezwykle trudno jest opowiedzieć o chorobie nie popadając w patos i przygnębienie. Marcin Maziarzewski ominął te mielizny i przedstawił bohatera, którego życie nie jest lekkie – cierpi na zespół Tourette'a.

   

  6. Drakula

  Reż. Piotr Bosacki / 2010 / 10'

  Atak na formę i narrację, zderzenie z historią, rozumem i percepcją. Proces powstawania myśli w czasie rzeczywistym, ścieżka poznawcza przez ludzkie ciało i umysł, wsparta minimalistyczną animacją.

   

  7. Przez szybę

  Reż. Igor Chojna / 2009 / 14'

  Kiełbasa, alkohol i disco-polo... Wizyta na polskiej prowincji. Młody chłopak przyjeżdża na pogrzeb ciotki, angażując się nie tylko w pożegnalne rytuały, ale i... flirt.

   

  8. Everytime (Oi Va Voi)

  Reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski / 2009 / 3’

  Teledysk do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany wyłącznie przy użyciu niszczarki do papieru, drukarki i aparatu fotograficznego.

   

  ŁĄCZNY CZAS: 104'

   

  www.shortwaves.pl

  www.dragon.krzyk.pl

  www.mdk.krzyk.pl

   

  WSTĘP WOLNY

   

  2012-04-19

  THE REMPIS PERCUSSION QUARTET

  KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

   

  Skład:

  Dave Rempis: saksophones

  Ingebrigt Haker Flaten: bass

  Tim Daisy: drums

  Frank Rosaly: drums

   

   

  Projekt chicagowskich muzyków. Dwie perkusje, bez silenia się na indywidualne popisy, tworzą gęstą, zróżnicowaną strukturę rytmiczną, co w połączeniu z masywnością kontrabasu Flatena daje świetny, pulsujący, momentami rozpędzony, momentami wyciszony, uspokojony trans. Rempis – jak zwykle sprawny technicznie i mocno osadzony w tradycji jazzowej lat '50 i '60 - momentami gra z werwą, agresywnie i wtedy muzyka mknie wartkim nurtem, ale są i takie momenty, w których muzyk wyraźnie ochładza napięcie, wtedy mamy do czynienia z próbą zbudowania subtelniejszej atmosfery oraz ze wzbogaceniem palety dźwiękowych barw.

   

  www.nowywiekawangardy.pl

   

  BILETY W CENIE 30/40 PLN

   

   

   

  2012-04-20

  MONOLOGI WAGINY

  Kampania V-Day ponownie w Poznaniu

   

  Mieszkańcy Poznania po raz drugi będą mogli wziąć udział w światowej Kampanii V-Day, charytatywnym ruchu walczącym z przemocą wobec kobiet, założonym przez Eve Ensler – autorkę słynnych« Monologów Waginy »w 1998 roku. Organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola poznański Tydzień Waginy otworzy wystawiony w nowej obsadzie spektakl « Monologi Waginy », który będzie można zobaczyć w Klubie Dragon o godz. 20.00, 20, 24 i 27 kwietnia. Przez cały tydzień będą odbywały się w Poznaniu towarzyszące sztuce wydarzenia kulturalne.

   

  « Monologi Waginy » to sztuka, która powstała w 1994 roku, na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami reprezentującymi różne grupy wiekowe, pochodzącymi z różnych środowisk, różnych ras i orientacji seksualnych. W bezpośredni sposób porusza tematy związane z kobiecą seksualnością, również te, które powszechnie uchodzą za tabu, prezentując historie niekiedy zabawne, niekiedy zaś wstrząsające. Sztuka została wystawiona w ponad 130 krajach i przetłumaczona na 40 języków, zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem publiczności i zwykle budzi wiele emocji.

   

  Celem ruchu V-Day jest położenie kresu przemocy wobec kobiet i dziewczynek na całym świecie, we wszystkich jej przejawach, takich jak między innymi gwałt, niewolnictwo, okaleczanie genitalne i przemoc fizyczna. U jego podstaw leży wiara, że kobiety powinny mieć możliwość swobodnego rozwoju i czerpania radości z życia zamiast być zmuszone do walczenia o przeżycie i odzyskanie równowagi po przeżytych traumach. Dokonuje tego poprzez gromadzenie środków materialnych dla organizacji walczących z przemocą i podnoszenie świadomosci na temat sytuacji kobiet szczególnie na nią narażonych.

   

  W tym roku 90% dochodów z biletów zostanie przekazany Terenowemu Komitetowi Praw Dziecka W Poznaniu.

   

  Bilety na « Monologi Waginy » do nabycia w Klubie Dragon w cenie 10 zł.


  2012-04-21

  AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

  WARSZTATY COACHINGOWO – RUCHOWE PT. Super siła – moje mocne strony

  (DWUDNIOWE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH, 21, 22 KWIETNIA 2012)

   


  Zazwyczaj mało dajemy sobie czasu i przestrzeni na myślenie o swoich mocnych stronach. Świadomość tego, co w nas wartościowe, co daje nam siłę, w czym jesteśmy dobrzy jest naszym napędem, pozytywną energią, która przenika przez wszystkie sfery życia.
  W czasie warsztatów zapraszamy do przyjrzenia się swoim mocnym stronom – odnalezienia nowych i wzmocnienia tych, które już są znane.


  Warsztaty oparte są w dużym stopniu na technikach ruchowych, dlatego prosimy o zabranie wygodnego i ciepłego stroju, który nie będzie krępował ruchów i ciepłe skarpety, bo najlepiej ćwiczy się bez butów.


  Warsztaty prowadzą: Agnieszka Nowacka, Julia Szmyt – Krych.


  Zapisy do 15 kwietnia.


  Cena warsztatów: 200zł/osobę.
   

  2012-04-22

  AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

  WARSZTATY COACHINGOWO – RUCHOWE PT. Super siła – moje mocne strony

  (DWUDNIOWE WARSZTATY DLA DOROSŁYCH, 21, 22 KWIETNIA 2012)

   


  Zazwyczaj mało dajemy sobie czasu i przestrzeni na myślenie o swoich mocnych stronach. Świadomość tego, co w nas wartościowe, co daje nam siłę, w czym jesteśmy dobrzy jest naszym napędem, pozytywną energią, która przenika przez wszystkie sfery życia.
  W czasie warsztatów zapraszamy do przyjrzenia się swoim mocnym stronom – odnalezienia nowych i wzmocnienia tych, które już są znane.


  Warsztaty oparte są w dużym stopniu na technikach ruchowych, dlatego prosimy o zabranie wygodnego i ciepłego stroju, który nie będzie krępował ruchów i ciepłe skarpety, bo najlepiej ćwiczy się bez butów.


  Warsztaty prowadzą: Agnieszka Nowacka, Julia Szmyt – Krych.


  Zapisy do 15 kwietnia.


  Cena warsztatów: 200zł/osobę.

  2012-04-24

  MONOLOGI WAGINY

  Kampania V-Day ponownie w Poznaniu

   

  Mieszkańcy Poznania po raz drugi będą mogli wziąć udział w światowej Kampanii V-Day, charytatywnym ruchu walczącym z przemocą wobec kobiet, założonym przez Eve Ensler – autorkę słynnych« Monologów Waginy »w 1998 roku. Organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola poznański Tydzień Waginy otworzy wystawiony w nowej obsadzie spektakl « Monologi Waginy », który będzie można zobaczyć w Klubie Dragon o godz. 20.00, 20, 24 i 27 kwietnia. Przez cały tydzień będą odbywały się w Poznaniu towarzyszące sztuce wydarzenia kulturalne.

   

  « Monologi Waginy » to sztuka, która powstała w 1994 roku, na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami reprezentującymi różne grupy wiekowe, pochodzącymi z różnych środowisk, różnych ras i orientacji seksualnych. W bezpośredni sposób porusza tematy związane z kobiecą seksualnością, również te, które powszechnie uchodzą za tabu, prezentując historie niekiedy zabawne, niekiedy zaś wstrząsające. Sztuka została wystawiona w ponad 130 krajach i przetłumaczona na 40 języków, zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem publiczności i zwykle budzi wiele emocji.

   

  Celem ruchu V-Day jest położenie kresu przemocy wobec kobiet i dziewczynek na całym świecie, we wszystkich jej przejawach, takich jak między innymi gwałt, niewolnictwo, okaleczanie genitalne i przemoc fizyczna. U jego podstaw leży wiara, że kobiety powinny mieć możliwość swobodnego rozwoju i czerpania radości z życia zamiast być zmuszone do walczenia o przeżycie i odzyskanie równowagi po przeżytych traumach. Dokonuje tego poprzez gromadzenie środków materialnych dla organizacji walczących z przemocą i podnoszenie świadomosci na temat sytuacji kobiet szczególnie na nią narażonych.

   

  W tym roku 90% dochodów z biletów zostanie przekazany Terenowemu Komitetowi Praw Dziecka W Poznaniu.

   

  Bilety na « Monologi Waginy » do nabycia w Klubie Dragon w cenie 10 zł.

   

  2012-04-27

  MONOLOGI WAGINY

  Kampania V-Day ponownie w Poznaniu

   

  Mieszkańcy Poznania po raz drugi będą mogli wziąć udział w światowej Kampanii V-Day, charytatywnym ruchu walczącym z przemocą wobec kobiet, założonym przez Eve Ensler – autorkę słynnych« Monologów Waginy »w 1998 roku. Organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola poznański Tydzień Waginy otworzy wystawiony w nowej obsadzie spektakl « Monologi Waginy », który będzie można zobaczyć w Klubie Dragon o godz. 20.00, 20, 24 i 27 kwietnia. Przez cały tydzień będą odbywały się w Poznaniu towarzyszące sztuce wydarzenia kulturalne.

   

  « Monologi Waginy » to sztuka, która powstała w 1994 roku, na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami reprezentującymi różne grupy wiekowe, pochodzącymi z różnych środowisk, różnych ras i orientacji seksualnych. W bezpośredni sposób porusza tematy związane z kobiecą seksualnością, również te, które powszechnie uchodzą za tabu, prezentując historie niekiedy zabawne, niekiedy zaś wstrząsające. Sztuka została wystawiona w ponad 130 krajach i przetłumaczona na 40 języków, zawsze spotyka się z dużym zainteresowaniem publiczności i zwykle budzi wiele emocji.

   

  Celem ruchu V-Day jest położenie kresu przemocy wobec kobiet i dziewczynek na całym świecie, we wszystkich jej przejawach, takich jak między innymi gwałt, niewolnictwo, okaleczanie genitalne i przemoc fizyczna. U jego podstaw leży wiara, że kobiety powinny mieć możliwość swobodnego rozwoju i czerpania radości z życia zamiast być zmuszone do walczenia o przeżycie i odzyskanie równowagi po przeżytych traumach. Dokonuje tego poprzez gromadzenie środków materialnych dla organizacji walczących z przemocą i podnoszenie świadomosci na temat sytuacji kobiet szczególnie na nią narażonych.

   

  W tym roku 90% dochodów z biletów zostanie przekazany Terenowemu Komitetowi Praw Dziecka W Poznaniu.

   

  Bilety na « Monologi Waginy » do nabycia w Klubie Dragon w cenie 10 zł.