2014-05-11

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

MAŁY REŻYSER
(warsztaty trwają 60-90 minut)

Podczas warsztatów Mały Reżyser każdy będzie miał okazję wcielić się w rolę reżysera i stworzyć soją etiudę teatralną. Będziemy szukać nowych sposobów patrzenia na to samo, zmieniać to, co nam się wydaje oczywiste w zaskakujące, tworzyć coś z czegoś, co wydaje się niczym. Zapraszamy!

Warsztaty dla osób w wieku 6–10 lat

Cena warsztatów: 25zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy do 9 maja

(dla spóźnialskich wejście przez Klub Dragon).
Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura, dzieciPOZNAN.pl.

• 2014-05-24

TEATRZYK „W KROPKI”

Lalkowe miniatury teatralne na podstawie książek Jujji Wieslander, Tomasa Wieslandera
    „Mama Mu na rowerze” oraz „Mama Mu tańczy”

Występują:
    Mama Mu          Agnieszka Cienciała
    Pan Wrona       Aleksandra Marzec – Hubka

Scenariusz, pomysły: Aleksandra Marzec – Hubka, Agnieszka Cienciała
    Lalki uruchomiła i ubrała: Monika Tymicka
    Scenografię uszyła: Marta Maksimowicz (Niby Nic)
    Produkcja: Agnieszka Cienciała (Ambientówka)

Mama Mu jest inna niż wszystkie krowy. Nie przeszkadza jej to, że jest krową  i konsekwentnie dąży do zrealizowania swoich marzeń i pasji. Podpatruje zabawy dzieci i chce się bawić tak jak one, podczas gdy jej marudny przyjaciel Pan Wrona stara się wybić jej to z głowy. Mama Mu nie widzi ograniczeń w tym, że jest krową, a nawet to, że nią jest, motywuje do osiągnięcia kolejnych wyzwań: wspięcia się na drzewo, nauki jazdy na rowerze czy tańczenia, jak w balecie. Pan Wrona – jej głośny głos rozsądku, który wciąż przypomina „jesteś krową Mamo Mu, k r o w ą! A krowy nie jeżdżą na rowerze… nie tańczą w balecie..” jeszcze bardziej ją utwierdza w przekonaniu, że warto spróbować.

Dla dzieci w wieku: 5-8 lat

Czas trwania: 60 minut

Cena warsztatów: 15zł/osobę
    Liczba miejsc ograniczona
    Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania"

2014-05-25

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
    (warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć  w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W maju zapraszamy na…
    … warsztaty wokół książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Tajemnica urodzin”. Tym razem podczas urodzin Muhammeda Karata znika drogocenny diament z szyi Barbary Palm. Lasse i Maja rozumieją, że ich biuro ma do rozwikłania kolejną zagadkę... Zagadek dla detektywów nie zabraknie także podczas warsztatów. Zapraszamy!

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
    Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
    Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, dzieciPOZNAN.pl, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.