2013-12-01

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 1,5 godziny)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W grudniu zapraszamy na…
… warsztaty wokół książki Ulfa Starka z ilustracjami Charlotte Ramel pt. „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości”. Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech… Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić, gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!
Zdecydowanie podczas warsztatów nie zabraknie emocji i różnorodnych uczuć!

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Wstęp: 20zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner projektu
: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.

• 2013-12-08

POCZYTANKI MAŁEGO DOMU KULTURY

to warsztaty dla dzieci podczas których poczytamy, porozmawiamy, pomyślimy i potworzymy, a wszystko będzie się działo wokół książek. Zaprosiliśmy do współpracy wydawnictwa dziecięce: Zakamarki, Hokus Pokus, Dwie Siostry i EneDueRabe – to książki wydane przez te wydawnictwa będą nas inspirowały. Na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi. Zapraszamy gorąco!

8 GRUDNIA godz. 12.30 – 14.00
    warsztaty wokół książki Åsy Lind pt. „Chusta babci”

„Chusta babci” to poetycka opowieść o przyjaźni, o pożegnaniu i o poszukiwaniu miejsca, w którym można sobie wszystko spokojnie przemyśleć. Wzruszająca, pełna znaczeń, dla każdego, niezależnie od wieku. Na warsztatach zastanowimy się nad rolą tłumacza w powstawaniu książki, nad tym co się dzieje z książką „pomiędzy językami”, co się zmienia, a co pozostaje takie samo.

dla dzieci w wieku 5 – 10 lat

MIEJSCE: siedziba Fundacji Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
    Partnerzy: Dwie Siostry, EneDueRabe, Hokus Pokus, Zakamarki
    Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, Ryms, Mini-Kultura.

2013-12-14

TEATR SYTUACJE GRUPA

GODZINY SPEKTAKLI: 11:00 I 13:00

„DZIWNE ZWIERZĘTA”

Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta” w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk.

Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt.
    Muzyka: Marcin Lenarczyk
    Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna
    Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk.
    Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Szymon Łuczak, Wojciech Luchowski, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk.

foto: Joanna Woźniak

Pomiędzy niezwykłością a osobliwością.
    Pomiędzy szczególnością a cudacznością.
    Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością.
    Pomiędzy innością a obcością.
    Pomiędzy dziwactwem a wariactwem.
    Pomiędzy egzotyką a groteską.
    Istnieje dziwność.

Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego?
    Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne.
    To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby – nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności, albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

„Dziwne zwierzęta” to przedstawienie dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.

Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
    Ilość miejsc ograniczona.
    Rezerwacja: julia@fundacjamdk.pl; 696 310 592.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania

Partnerzy: Wydawnictwo Zakamarki, Klub Dragon
    Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Mini-Kultura, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera.

2013-12-15

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Jeśli macie ochotę trochę z nami poczekać na święta i przygotować się wspólnie do świąt to zapraszamy serdecznie. Święta Bożego Narodzenia skrywają wiele tajemnic, o których często nie wiemy, albo o których zapominamy. W świętach jest dużo pięknej magii. Nie pozwólmy jej uciec! Na warsztatach będziemy starali się jej wyczarować jak najwięcej.

Warsztaty dla osób w wieku 4–12 lat

Cena warsztatów: 25zł/dziecko
    Liczba miejsc ograniczona
    Zapisy do 13 grudnia

Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura.