2014-02-01

TEATR SYTUACJE GRUPA

„DZIWNE ZWIERZĘTA”

Godziny spektakli: 11.00 i 13.00

Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta” w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk

Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt
Muzyka: Marcin Lenarczyk
Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna
Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk
Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Wojtek Luchowski, Szymon Łuczak, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk

foto: Joanna Woźniak

Pomiędzy niezwykłością a osobliwością.
Pomiędzy szczególnością a cudacznością.
Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością.
Pomiędzy innością a obcością.
Pomiędzy dziwactwem a wariactwem.
Pomiędzy egzotyką a groteską.
Istnieje dziwność.

Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego? Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne. To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby – nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

„Dziwne zwierzęta” to przedstawienie dla dzieci w wieku 4 do 9 lat.

Wstęp 20zł/osobę (jeśli z jednej rodziny przychodzi więcej niż 2 widzów, to dwie pierwsze osoby płacą po 20zł, a każda kolejna 10zł)

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja: julia@fundacjamdk.pl; 696 310 592.

Organizator:
Fundacja Mały Dom Kultury

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania

Partnerzy: Wydawnictwo Zakamarki, Klub Dragon
Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Mini-Kultura, Miasto Dzieci,
BabyOnline, Radio Afera, dzieciPOZNAN.pl.

2014-02-09

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W lutym zapraszamy na…
… warsztaty wokół książki Ramony Badescu i Benjamina Chauda pt. „Pomelo i przeciwieństwa”. Słoń ogrodowy Pomelo napotyka na swojej drodze różne przeciwieństwa i całkiem nieźle się z nimi bawi. Bo jaka jest różnica między pytaniem a odpowiedzią, między okrutnym a czułym, albo oczywistym a niewyobrażalnym? Jeśli macie ochotę zastanowić się nad tym z Pomelo i z nami zapraszamy na warsztaty.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Wstęp: 20zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.

2014-02-16

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

ORIGAMI XXL
(warsztaty trwają 60-90 minut)

Chyba każdy miał do czynienia w swoim życiu z papierowymi ozdobami origami, ale czy ktoś z Was składał origami w rozmiarze XXL? Na warsztatach będziemy tworzyli te ozdoby  z olbrzymich arkuszy papieru, a potem będziemy je ozdabiać. Zapraszamy!

Warsztaty dla osób w wieku 4–10 lat

Cena warsztatów: 25zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl
Zapisy do 14 lutego

(dla spóźnialskich wejście przez Klub Dragon).

Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura