2013-08-04

POCZYTANKI MAŁEGO DOMU KULTURY

to warsztaty dla dzieci podczas których poczytamy, porozmawiamy, pomyślimy i potworzymy, a wszystko będzie się działo wokół książek. Zaprosiliśmy do współpracy wydawnictwa dziecięce: Zakamarki, Hokus Pokus, Dwie Siostry i EneDueRabe – to książki wydane przez te wydawnictwa będą nas inspirowały. Kim jest autor, co tłumaczy tłumacz, czy ilustrator czytając czyta, czy maluje oczami – na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi. Zapraszamy gorąco!

4 SIERPNIA godz. 12.30 – 14.00

warsztaty wokół książki Julii Donaldson z ilustracjami Axela Schefflera pt. „Gruffalo”

Gruffalo to mądra książka, opowiadająca o tym, jak słaba pozornie myszka wygrywa z całym otaczającym ją światem groźnych zwierząt. Jako najsłabsze ogniwo łańcucha pokarmowego, szanse na zachowanie życia miała niewielkie, a jednak udało się! Czy to zasługa jej fantazji, wyobraźni, a może sprytu? O tym jak zamienić naszą słabość w moc porozmawiamy na warsztatach. Zapraszamy!

warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 10 lat

MIEJSCE: siedziba Fundacji Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury

Partnerzy: Dwie Siostry, EneDueRabe, Hokus Pokus, Zakamarki

Patroni Medialni:
Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, Ryms

2013-08-11

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 1,5 godziny)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć  w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

Na warsztatach w sierpniu…
… zapraszamy na spotkanie z nowymi przygodami Mamy Mu i Pana Wrony w książce Juji Wieslander z ilustracjami Svena Nordqvista pt. „Mama Mu na drzewie i inne historie”. Tym razem, jak tytuł wskazuje Mama Mu wspina się na drzewo. Jak to zazwyczaj z nią i z Panem Wroną bywa, nie obędzie się bez zabawnych i ciekawych przygód. Jak myślicie, czy Mamie Mu uda się wejść na drzewo?

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner projektu: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline.