2014-10-05

Zakamarki Małego Domu Kultury

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć
w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała
do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W październiku zapraszamy na…
… warsztaty wokół książki „Moja mama Gorylica”. Autorką książki jest Frida Nilsson, autorką ilustracji Lotta Geffenblad. Pewnego dnia Gorylica przyjeżdża
do domu dziecka, aby adoptować jedną z sierot. Niemal od razu wie, które
to ma być dziecko. Biedna Jonna! Tak marzyła, żeby jej mama pachniała
perfumami i elegancko się ubierała. Gorylica jest wielka i niezgrabna – i pachnie małpą. W dodatku podobno Gorylica pożera dzieci. Niestety Jonna nie ma wyboru.
Gorylica zabiera ją ze sobą. Jaki los czeka Jonnę? Czy spełnią się jej obawy?
I czy będzie chciała wracać do domu dziecka, gdy tak postanowi urząd gminy?
Okazuje się, że pozory mylą. A jeśli chcecie się dowiedzieć, jak bardzo zapraszamy na warsztaty.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Miejsce:
Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner:
Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni:
Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania", Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.

2014-10-17

(nie)Pamięć_Sadovska/ Sniadanko

w ramach festiwalu literatury Europy Środkowo-Wschodniej ENDEMITY

Performance muzyczno-teatralno-literacki; pisarka Natalka Śniadanko wraz z ukraińską muzyczką Marianą Sadovską tworzą unikalne /specjalnie przygotowane na poznański festiwal Endemity/ performance łączący wyrywki słowne z najnowszej książki Śniadanko „Lubczyk na poddaszu” ze specjalnie skomponowaną przez Sadovską muzyką. Wcześniej duet Śniadanko-Sadovska prezentował swą pracę m.in. na Lipskich Targach Książki czy Targach Książki „Arsenal” w Kijowie.

Natalka Sniadanko /
Poetka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka; publikuje zarówno w ukraińskiej, jak i zagranicznej prasie; jest tłumaczką z języka polskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Po polsku ukazały się jej trzy powieści: Ahatanhel , Kolekcja namiętności oraz Lubczyk na poddaszu; mieszka we Lwowie.

Mariana Sadovska /
Ukraińska artystka, aktorka, muzyczka, pieśniarka.
Prowadziła etnomuzykologiczne wyprawy na Ukrainę, do Irlandii, Egiptu, Kuby i Brazylii, organizowała wymiany kulturalne między współczesnymi artystami z Europy i Stanów Zjednoczonych a ukraińskimi śpiewakami. W 2001 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła pracować nad występami solowymi; w 2001 roku wydała pierwszy solowy album "Songs I learned in Ukraine", w 2005 kolejny "Borderland". Prowadzi warsztaty na temat różnych technik wokalnych, które zebrała podczas swoich podróży, m.in. w Centrum Grotowskiego (Polska), Giving Voice Festival (UK), International Workshop Festival (Izrael), The Royal Shakespeare SA (Londyn), a także w wielu instytucjach akademickich (Harvard, Swarthmore, SUNY Buffalo, NYU i UC Santa Barbara, na Uniwersytecie w Kabulu).
Przez piętnaście lat Mariana podróżowała po wsiach Ukrainy zbierając pieśni, legendy, rymy od mieszkających tam kobiet - materiał z setek lat, przetrwały czasy radzieckie dzięki przekazom tradycji ustnej; większość z nich jest współcześnie nieznana.

Bilety w cenie: 15 pln /przedsprzedaż do 15.10.2014/ 20 pln

Miejsce: Mały Dom Kultury_Klub Dragon_ul. Zamkowa 3