WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2016-10-06

literuFKA

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na cykl literacki literuFKA, czyli sześć przepysznych spotkań z poezją. Sześć niepowtarzalnych okazji do rozmowy z najciekawszymi współczesnymi polskimi poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany. A po wszystkim, zapraszamy do udziału w slamie poetyckim. Do zobaczenia w poznańskim Klubie Dragon.
 
---
 
Barbara Klicka – poetka i animatorka kultury. Od lat związana ze stołecznymi instytucjami kultury, zarówno publicznymi jak i trzeciego sektora. Zdarzało jej się bywać również redaktorką (na przykład kwartalnika „Cwiszn”), dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Współtworzyła płytę „Czarny war” zespołu Pochwalone i projekt wydawniczo-płytowy „Tajny Detektyw”.
Wydała trzy książki z wierszami, w tym „same same” – nominowane do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku 2012 oraz „nice” uhonorowane Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius i Nagrodą Literacką Gdynia. Publikowała i czasem wciąż to robi. Mieszka w Warszawie.
 
Prowadzenie: Krzysztof Wojciechowski
 
---
 
Rozkład jazdy literuFKA:
 
6.10 - Barbara Klicka
20.10 - Edward Pasewicz
3.11 - Adam Wiedemann
17.11 - Aldona Kopkiewicz
1.12 - Piotr Przybyła
15.12 - Jakub Kornhauser
 
---
 
SLAM POETYCKI
Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej (z nagrodą 100 zł dla zwycięzcy).
 
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa... uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.
 
Zapisy na slam: od 60 min przed spotkaniem u organizatorów.
Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie.
 
--------------------------
 
 
REGULAMIN SLAMU 6.10.2016 r. w Klubie Dragon w Poznaniu
 
1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Fundacja Kultury Akademickiej.
2. Występ na slamie jest bezpłatny.
3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Macieja Mikulewicza lub osobiście na miejscu (Klub Dragon, Poznań, ul. Zamkowa 3, scena MDK) w dniu występu: 6 X 2016 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).
4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.
5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.
6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.
9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości 100 zł.
10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.
 
PROWADZENIE SLAMU: Maciej Mikulewicz
 
--------------------------
 
Wszystko odbędzie się w Małym Domu Kultury, w klubie Dragon. Wstęp wolny, jak to się ładnie mówi.
 
www.fundacja-fka.pl
www.facebook.com/KLUB.DRAGON.POZNAN
 
Współorganizatorzy: Klub Dragon, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 • 2016-10-09

  Dziwne zwierzęta

  TEATR SYTUACJE GRUPA 

  „DZIWNE ZWIERZĘTA”
  9 października godz. 11.30
   
  Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta” 
  w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
  Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt
  Muzyka: Marcin Lenarczyk
  Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna
  Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk
  Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Wojtek Luchowski, 
  Szymon Łuczak, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk
   
  Pomiędzy niezwykłością a osobliwością.
  Pomiędzy szczególnością a cudacznością.
  Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością.
  Pomiędzy innością a obcością.
  Pomiędzy dziwactwem a wariactwem.
  Pomiędzy egzotyką a groteską.
  Istnieje dziwność.
   
  Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego? 
  Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne. 
  To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby – nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.
   
  „Dziwne zwierzęta” to przedstawienie dla dzieci w wieku 4 do 9 lat.
  Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań
  Wstęp 20zł/osobę 
  (jeśli z jednej rodziny przychodzi więcej niż 2 osoby, 2 pierwsze osoby płacą po 20zł, a każda kolejna 10zł)
  Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc drogą mailową pod adresem julia@fundacjamdk.pl
   
  Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
  Partnerzy: Wydawnictwo Zakamarki, Klub Dragon
  Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Mini-Kultura, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania"
   

 • 2016-10-10

  Beam Splitter

  10 października 2016 / poniedziałek/

  Mały Dom Kultury, godzina 20.00
  bilety w cenie 20 pln
   
  za duszno: Beam Splitter
   
  Beam Splitter tworzą Henrik Munkeby Nørstebø i Audrey Chen, która wraca do Dragona po pamiętnych występach w 2008 i 2012, Nørstebø dał się poznać poznańskiej publice porywającym solowym koncertem w grudniu 2015. Duet posługując się głosem i puzonem manewruje by uzyskać równowagę między delikatnością, intymnością, ekstatycznością i kontrolą. Łączy ich praktyczny zmysł pulsu i swoiste zrozumienie sposobu, w jaki każde z nich dźwiękowo kieruje i puszcza następujące po sobie momenty. Płuca wypuszczają powietrze przez buzie do puzonu i z powrotem, co jest niczym namacalna wymiana oddechowa. 
  Zaczęli grać razem w zeszłym roku, a już zdążyli wystąpić na kilku kontynentach. Brali udział w sporym projekcie w Teatro Colon w Buenos Aires i reinterpretacji "Medei" w wykonaniu tancerzy butoh i muzyków przed stadionem olimpijskim w Kijowie. Współpracowali z takimi postaciami jak Phil Minton, Bob Ostertag, Michael Vorfeld, Thomas Rohrer, Valentin Tszin, Flavia Ghisalberti czy Leonel Kaplan. 
   
  www.beamsplitter.org
  www.henriknorstebo.com
  www.audreychen.com
   
  za duszno powstało z chęci stworzenia przestrzeni spotkania dla ludzi zainteresowanych nieszablonową muzyką. Prowadzone od 2013 przez Karolinę Karnacewicz (DJ Morgiana) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) objawia się pod różnymi postaciami: klubowej imprezy, kameralnego koncertu, dyskusji z artystą. Potem Karolina i Piotr zapoczątkowali też kolejne inicjatywy: prelekcje "Historie muzyki" oraz domowe występy "Muzyka mieszkalna". Od niedawna zaczęli też prowadzić warsztaty dźwiękowe.
  Z wielką radością gościli w Poznaniu między innymi takie postaci jak Cindytalk, Jozef van Wissem, Lucio Capece, Helena Hauff, F ingers, Run Dust, We will fail, RSS B0YS. 
   
  za-duszno.tumblr.com
  www.facebook.com/zaduszno
  https://www.mixcloud.com/za_duszno/

 • 2016-10-11

  Short Talk

   Short Talk z Uniwersytetem SWPS: źródła szczęścia

  _______________________________________________
   
  Czy na przyszłe relacje w związku wpływają rodzice? Dlaczego powtarzamy te same błędy? Czy w dzisiejszych czasach trudno zbudować związek oparty na zaufaniu i miłości? Czy szczęście i czas pozwolą zrozumieć kobietę? Bohater filmu, tytułowy "Strapiony mężczyzna", opowiada lekarce o swoich problemach z kobietami.
   
  ►11 października o godz. 18.30 zapraszamy na projekcję filmu "Strapiony mężczyzna" w reżyserii Macieja Buchwalda oraz dyskusję. Gośćmi spotkania będą psycholożki: Anna Cwojdzińska oraz Monika Domska-Brzozowska. 
   
  Monika Domska-Brzozowska – psycholog kliniczny, mediator rodzinny, nauczyciel dyplomowany. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz terapią par i rodzin.
   
  Anna Cwojdzińska – psycholog, psychoterapeutka pracująca w nurcie systemowym, doktorantka Uniwresytetu SWPS.
   
  U W A G A ! 
  Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod linkiem: http://www.swps.pl/poznan/aktualnosci/13879-short-talk-z-uniwersytetem-swps-strapiony-mezczyzna
  ___________________________________________
   
  Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność. Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival z Uniwersytet SWPS Poznań.
   
  ►Wydarzenie odbywa się w ramach JESIENI FILMOWEJ, która obejmuje ponad dwa miesiące rozproszonych wydarzeń filmowych i audiowizualnych na terenie całego Poznania. 
  Więcej informacji: 
  Fundacja Ad Arte
  www.adarte.pl
  #jesieńfilmowa
   
  www.shortwaves.pl
  www.swps.pl
  www.facebook.com/festiwalshortwaves

  2016-10-12

  Koncert Artur Tuźnik Trio

  na dwudziestolecie wytwórni Multikulti Project

  12 października 2016/ środa/
  Scena MDK, godzina 20.00
  Bilety w cenie 20,00 zł
   
  Wielokrotnie nagradzane trio polskiego pianisty, tym razem z udziałem znakomitych muzyków jazzowej sceny skandynawskiej, prezentuje nowe kompozycje lidera inspirowane polską i duńską muzyką folkową oraz skandynawskim free. Ich muzyka utrzymana jest w modalnym, medytacyjnym charakterze, zamknięta w krótkich formach, z silną harmoniczną barwą oraz bardzo otwarta na improwizację.
   
  Artur Tuźnik Trio:
  Artur Tuźnik: fortepian
  Nils Bo Davidsen: kontrabas
  Jakob Høyer: perkusja
   
  Artur Tuźnik zadebiutował na międzynarodowej scenie jazzowej albumem „Quintet” z jego Licak/Tuźnik Quintet feat. Anders Mogensen, nakładem duńskiej wytwórni BlackOut w 2011 roku. Płyta została doskonale odebrana przez międzynarodową krytykę jako „excellent contemporary record and real must listen”, a sam Artur był opisywany jako „niezwykle utalentowany improwizator” i „wybitny solista”. W różnych projektach Tuźnik dzielił scenę z artystami takimi jak Jeremy Pelt, Anders AC Christensen, Anders Mogensen, Maciej Obara, Tomasz Dąbrowski, Piotr Damasiewicz, Tomas Franck, Alex Riel, Jesper Lundgaard, Richard Andersson, Andreas Lang, i wielu innych. Z zespołami pod swoim nazwiskiem jest laureatem Grand Prix na międzynarodowych konkursach m.in w Hoeilaart (Belgia), Almeria (Hiszpania), Jazz Nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa czy Blue Note Poznań Competition. Był również nagradzany jako najlepszy instrumentalista na konkursach B-Jazz Burghausen (Niemcy), Getxo Jazz (Hiszpania) oraz na Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W ciągu ostatnich lat Artur koncertował m.in. w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Estonii i na Łotwie ze swoimi projektami (TRIO, Obara/Tuznik Danish Quartet, Licak/Tuznik Quintet, HÅT, Sunken Land i Outbreak Quartet). Z ostatnim zespołem wydał album „Last Call” dla wytwórni Radia Katowice. Artur Tuźnik jest klasycznie wykształconym pianistą (ukończył w OSM I i II st. w Lublinie), oraz studia licencjackie na konserwatorium południowej Danii (DFM) w Odense i magisterskie na Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jest także absolwentem elitarnego programu podyplomowego Solist-class na tejże uczelni.
   
  Nils Bo Davidsen - jest od ponad 20 lat czołowym i jednym z najbardziej rozchwytywanych basistów zarówno w środowisku jazzowym Skandynawii, jak również na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Jako lider i sideman, Nils jest obecny na ponad 40 albumach, gdzie współpracuje z takimi nazwiskami jak: Dave Liebman, Peter Brotzmann, Chris Speed,
  John Tchicaï, Tim Berne, Marc Ducret, Django Bates, Ray Anderson, Luther Thomas, Joachim Kühn, Herb Robertson, Richie Beirach, Adam Nussbaum, Tom Rainey, Sam Yahel and Gary Thomas i wielu innych… Polskiej publiczności znany również z Tom Trio trębacza Tomasza Dąbrowskiego.
   
  Jakob Høyer - to niezwykle wszechstronny perkusista współpracujący zarówno z legendarnymi zespołami rockowymi (The Raveonettes, Trentemoller) jak i czołowymi postaciami światowego jazzu jak Lee Konitz, Joe Lovano, Tom Harrell, Andrew D’Angelo, Chriss Speed, Thomas Morgan, by wymienić tylko kilku. Jakob pojawia się na niezliczonej ilości albumów, międzynarodowej publiczności znany m.in. z ponad 15-letniej współpracy z legendarnym saksofonistą George'em Garzone oraz jako wieloletni członek tria gitarzysty Jakoba Bro (ECM).

 • 2016-10-14

  Jachna/// Mazurkiewicz/// Buhl///

  Klub Dragon/ Mały Dom Kultury
  14.10.2016
  g.20.00
  bilet: 20 pln/25 pln
   
  W kwietniu nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album tria
  Jachna/Mazurkiewicz/Buhl. Płyta nosi tytuł „Dźwięki ukryte” i zawiera zbiór kompozycji
  wyimprowizowanych, zarejestrowanych we wrześniu 2015 roku w Synagodze w
  Bydgoszczy-Fordonie.
   
  “Kameralna muzyka totalna” Bartek Chaciński, Polityka
   
  “… Synergia. To słowo-klucz w przypadku tej płyty. Wszystko współdziała, tworząc zwartą
  porcję jazzu…” Piotr Strzemieczny, FYH
   
  “To klasyczne jazzowe trio zostało dla siebie stworzone.” Bartosz Nowicki, 1uchem1okiem
   
  “… w przypadku „Dźwięków ukrytych” mamy do czynienia z odświeżeniem formy i muzyką
  bardzo na czasie, w zgrabny sposób łączącą tradycję z nowoczesnym, odważnym spojrzeniem na alternatywne dźwięki improwizowane…” Arek Lerch, Violence Magazine
   
  “…Słuchając tych utworów ma się wrażenie obcowania ze sztuką, która powstała gdzieś na
  granicy jawy i snu; Teraźniejszości i zamierzchłej przeszłości…” Marek Fall, Onet.pl
   
  “… this is Improvised Music at its best, and I honestly wish that many other musicians would
  follow this as an example. An absolute must to all Polish Jazz/Improvised Music connoisseurs!” Adam Baruch, Polish Jazz
   
  Jachna / Mazurkiewicz / Buhl - “Nie wiem, myślę” https://youtu.be/7F_vumsaYv8
  Jachna / Mazurkiewicz / Buhl - cały album online https://youtu.be/elhLusB8de0 
   
  Wojciech Jachna - Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w
  Bydgoszczy oraz historii na Akademii im. Kazimierza Wielkiego. Uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z
  Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble, trójmiejskimi Mordami, czy Dubska. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego, zwanego często jego nieoficjalnym nauczycielem. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Wojtka Jachny są szeroko cenione przez muzyków i krytykę. Obecnie tworzy wiele ciekawych nowych składów –Jachna/Buhl ( „Atropina”, „Sythomathic”), Jachna/Tarwid/Karch („Sundial”), Jachna/Wójciński („Night Talks”), czy Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk („The Right Moment”).
   
  Jacek Mazurkiewicz - Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość
  bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, 3FoNIA). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.
   
  Jacek Buhl - Niegdyś muzyk związany z Variete (album „Bydgoszcz”, singiel „Te dni” oraz „I
  znowu ktoś przestawił kamienie”), Trytonami („Tańce bydgoskie”, „Zarys Matematyki
  Niewinnej”) oraz formacja 4 Syfon („Jestem w kinie”, „To prawda”, „Baterie”, „New Tango”).
  Grając w Variete jednocześnie współpracował z formacją Henryk Brodaty, gdzie spotkał
  przyszłych założycieli zespołu Trytony i klubu MÓZG - Sławka Janickiego, Tomasza
  Gwicińskiego, Jacka Majewskiego, Macieja Wasilewskiego, Piotra Kaliskiego, Tomka Waszaka, Piotra Różyckiego oraz Rafała Budzbona. Kreatywność i otwartość tych osób miała wielki wpływ na sposób gry i dalszą działalność Buhla. Obecnie Jacek jest członkiem freebeatowego The Cyclist, duetu Glabulator (z Tomkiem Glazikiem), zespołu Trzy Tony, oraz zespołu Alameda 

   

 • 2016-10-20

  literuFKA

  Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na cykl literacki literuFKA, czyli sześć przepysznych spotkań z poezją. Sześć niepowtarzalnych okazji do rozmowy z najciekawszymi współczesnymi polskimi poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany. A po wszystkim, zapraszamy do udziału w slamie poetyckim. Do zobaczenia w poznańskim Klubie Dragon.
   
  ---
   
  Rozkład jazdy literuFKA:
   
  6.10 - Barbara Klicka
  20.10 - Edward Pasewicz
  3.11 - Adam Wiedemann
  17.11 - Aldona Kopkiewicz
  1.12 - Piotr Przybyła
  15.12 - Jakub Kornhauser
   
  ---
   
  SLAM POETYCKI
  Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej (z nagrodą 100 zł dla zwycięzcy).
   
  Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa... uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.
   
  Zapisy na slam: od 60 min przed spotkaniem u organizatorów.
  Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie.
   
  --------------------------
   
   
  REGULAMIN SLAMU 20.10.2016 r. w Klubie Dragon w Poznaniu
   
  1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Fundacja Kultury Akademickiej.
  2. Występ na slamie jest bezpłatny.
  3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Macieja Mikulewicza lub osobiście na miejscu (Klub Dragon, Poznań, ul. Zamkowa 3, scena MDK) w dniu występu: 20 X 2016 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).
  4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.
  5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.
  6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.
  7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.
  8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.
  9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości 100 zł.
  10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
  11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.
  12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.
   
  PROWADZENIE SLAMU: Maciej Mikulewicz
   
  --------------------------
   
  Wszystko odbędzie się w Małym Domu Kultury, w klubie Dragon. Wstęp wolny, jak to się ładnie mówi.
   
  www.fundacja-fka.pl
  www.facebook.com/KLUB.DRAGON.POZNAN
   
  Współorganizatorzy: Klub Dragon, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

  2016-10-26

  Przychodnia.

  Spektakl Łukasza Surowca.

   

  1. Przychodnia to spektakl, którego głównymi bohaterami oraz tematem mają stać się często nieuleczalnie chorzy i aktywnie pijący alkoholicy, którzy nie chcą lub nie są w stanie podjąć terapii uzależnień.

   

  2. Przychodnia to miejsce pracy dla wykluczonych aktywnych alkoholików. Ich zadanie będzie polegać „zagraniu” roli pacjenta poddającego się terapii. Po przyjściu do Przychodni i po rejestracji każdy pacjent będzie mógł poczekać w ciepłej poczekalni na wizytę lekarza. 

   

  3. Przychodnia to projekt badawczy. W rolę medyków wcielą się lekarze, antropolodzy, antropolodzy medyczni, socjologowie. Wizyta w gabinecie opierać się będzie na rozmowie pomiędzy lekarzem a pacjentem, która będzie transmitowana na żywo przed wejściem do Przychodni. 

   

  4. Przychodnia to prototyp. Projekt poprzez aktywizację i zaangażowanie osób aktywnie pijących, jest przykładem programu, w tym wypadku badawczo-artystycznego, do którego poprzez pracę włącza się tych, których większość programów wyklucza.

   

  5. Spektakl można oglądać przez witryny lokalu, mieszczącego się na placu Cyryla Ratajskiego (adres: ul. Młyńska 7, wejście od strony placu Cyryla Ratajskiego 6a, Poznań) od środy 26 października do niedzieli 30 października, w godzinach 9:00 - 13:00 i 15:00-19:00.

 • 2016-10-28

  Gołębiewski / Rychlicki

  Mały Dom Kultury
  28.10.2016
  g. 20.00
  bilety 15 pln
   
  Muzykę Rychlickiego i Gołębiewskiego opisują: surowość brzmienia, płaszczyznow przebieg, raczej niemelodyjność i nierytmiczność oraz głośno bijące serca.
   
  Łukasz Rychlicki - gitarzysta, członek zespołów Kristen i Lotto. Podczas solowych koncertów prezentuje trudny do zdefiniowania styl wywodzący się z bezkompromisowej, rockowej swobodnej improwizacji. Dominujące w jego solowej grze nieregularne akordy pełne są potknięć, drgań i niedokończonych, poszarpanych, wznoszących się lub opadających „hałasów”. Współpracował z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Przemysławem Etamskim czy Piotrem Kurkiem.
   
  https://lottoband.bandcamp.com/album/elite-feline
   
  Adam Gołębiewski - perkusista, improwizator, muzykolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.
   
  https://soundcloud.com/adamgolebiewski/adam-golebiewski-ken-vandermark-fred-lonberg-holm