2013-09-15

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 1,5 godziny)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć  w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

Na warsztatach we wrześniu…
… spotkamy się z Tsatsikim i najnowszą książką Monii Nilsson z ilustracjami Pii Lindenbaum pt. „Tsatsiki i Retzina”. Co tym razem dzieje się w życiu głównego bohatera? Uczy się wciąż nowych rzeczy – jak to jest mieć młodszą siostrę, zazdrościć, jak to jest kłócić się i godzić. Jeśli jesteście ciekawi nowych przygód Tsatsikiego.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty!

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner projektu: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline.

2013-09-22

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

MASZYNA DO ANIMOWANIA BAJEK

Podczas wrześniowych warsztatów Akademii każdy będzie miał możliwość stworzenia swojej własnej maszyny do animowania bajek. Czy wiecie, co znaczy „animowanie bajek”? Chodzi o ożywianie rysunków i tworzenie z nich ruchomych historii. Przyjrzymy się też starym, polskim filmom animowanym i zobaczymy, jak kiedyś animatorzy tworzyli ruchome rysunki, a będzie to możliwe dzięki współpracy z Kinem za Rogiem w Dragonie, które pojawi się gościnnie na naszych warsztatach.

Warsztaty dla osób w wieku 4 –10 lat

Cena warsztatów: 25zł/dziecko (Liczba miejsc ograniczona)

Zapisy do 20 września

Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci
Partner warsztatów: Kino za Rogiem w Dragonie

2013-09-29

POCZYTANKI MAŁEGO DOMU KULTURY

to warsztaty dla dzieci podczas których poczytamy, porozmawiamy, pomyślimy i potworzymy, a wszystko będzie się działo wokół książek. Zaprosiliśmy do współpracy wydawnictwa dziecięce: Zakamarki, Hokus Pokus, Dwie Siostry i EneDueRabe – to książki wydane przez te wydawnictwa będą nas inspirowały. Na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi. Zapraszamy gorąco!

29 WRZEŚNIA godz. 12.30 – 14.00
warsztaty wokół książki Woutera van Reek pt. „Pelerynek i pogoda pod psem”

Ogień w piecyku zgasł, drewno na opał się skończyło, a na dworze leje jak z cebra. Pelerynek nie ma ochoty na szukanie drewna w taką paskudną pogodę, więc musi wymyślić coś mądrego. Ale czy pomysł, na który wpadł, jest rzeczywiście taki dobry? Jeśli chcecie się dowiedzieć, co wymyślił Pelerynek, a później pozastanawiać się z nami, jak powstają książki i samodzielnie potworzyć – zapraszamy serdecznie!

dla dzieci w wieku 5 – 10 lat

MIEJSCE: siedziba Fundacji Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

: Fundacja Mały Dom Kultury
Partnerzy: Dwie Siostry, EneDueRabe, Hokus Pokus, Zakamarki
Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, Ryms