2015-07-05

FOLK FESTYN w Parku Wilsona

FOLK FESTYN w PARKU WILSONA - spotykamy się w lipcową niedzielę w poznańskim parku Wilsona, będziemy tańczyć, bawić się, grać, słuchać.

W programie m.in.:
* turniej brydżowy
* gry i zabawy

Koncerty w godzinach od 16 do 20,
w kolejności:

* koncert finałowy Dragon Folk Fest 2015
* Tsigunz Fanfara Avantura
* Polonezy – projekt Marcin Masecki – 10-osobowa orkiestra dęta grająca polonezy jego autorstwa.

W przypadku złych warunków pogodowych spotkamy się na terenie Łazarza lub Jeżyc - dokładne informacje wkrótce

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partner: Klub Dragon
Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Poznania

2015-07-07

Noc Muzyki Improwizowanej

"Noc Muzyki Improwizowanej" w Poznaniu

7 lipca 2015 r. w Małym Domu Kultury wybrzmi pierwszy koncert, a właściwie dwa koncerty nowego cyklu – „Nocy Muzyki Improwizowanej”. „NMI” zainauguruje duet Macieja Fortuny (trąbka) i Krzysztofa Dysa (fortepian), który wykona utwory z albumu „Maciejewski Variations” wydanego nakładem wytwórni DUX w listopadzie 2014 roku. Koncert rozpocznie się o godz. 23.00. Po poznańskich jazzmanach zagrają Amerykanie - Mack Goldsbury (saksofony, flet) oraz Erik Unsworth (kontrabas), którzy zaprezentują utwory z płyty „Art of The Duo” wydanej przez oficynę All Music w 2001 roku.

"Noc Muzyki Improwizowanej" to w założeniu cykl kameralnych spotkań koncertowych, który z jednej strony nawiązuje do nocnych tajemnych spotkań poznańskich artystów z początku lat '50 XX wieku, z drugiej strony odwołuje się do awangardowych dokonań polskiej muzyki improwizowanej ostatnich lat.

Niegdyś poznańska muzyka improwizowana skrywała się w katakumbach, a usłyszeć ją można było głównie w mieszkaniach samych muzyków. Wtedy to m. in. Krzysztof "Komeda" Trzciński, Stanisław Pludra, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Lechowski, Jerzy Grzewiński, Jerzy Milian, Janusz Hojan dzielili się swoim zaangażowaniem energią.

Pomysłodawcami i organizatorami cyklu są Stowarzyszenie Jazz Poznań oraz Fundacja Mały Dom Kultury.

Program I Nocy Muzyki Improwizowanej:
godz. 23:00 Maciej Fortuna – trąbka / Krzysztof Dys – fortepian
godz. 00:00 Mack Goldsbury (USA) – saksofony, flet / Erik Unsworth (USA) – kontrabas

Zapraszamy do Małego Domu Kultury (wejście przez klub Dragon), Poznań, ul. Zamkowa 3/4.

Otwarcie MDK g. 22:30, początek koncertów, godz. 23:00.

Bilety 35zł/ ulgowe 25zł.

• 2015-07-19

Zakamarki Małego Domu Kultury

warsztaty dla dzieci i rodziców
    (warsztaty trwają około 60-90 minut)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się
    skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka
    inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

W lipcu zapraszamy na…
    … warsztaty wokół książki „Mats i Roj. Ktoś się wprowadza” autorstwa Evy Lindstrom.

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Liczba miejsc ograniczona
    Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania
    Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
    Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
    Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania", Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.

2015-07-25

LATO - CZYTANIE

Teatr Sytuacje Grupa zaprasza na performatywne czytanie książek dla dzieci,
    czyli spotkania pomiędzy przedstawieniem teatralnym, a czytaniem książki.

Zapraszamy dzieci w wieku 4 – 10 lat wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami i innymi opiekunami na Lato - Czytanie.

Liczba miejsc jest ograniczona więc konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca.

25 lipca (sobota) godz. 11.00 oraz 13.30
    „Potwór” Grzegorz Kasdepke
    Występują: Miron Jagniewski, Piotr Kaźmierczak, Ewa Szumska, Julia Szmyt

15 sierpnia (sobota) godz. 11.00 oraz 13.30