2017-11-11

warsztat 1: 30 IX i 1 X godz. 12.30 – 14.30 Hiszpania

warsztat 2: 21 i 22 X godz. 11.30 – 13.30 Irlandia

warsztat 3: 11 i 12 XI godz. 15.00 – 17.00 Egipt

(każdy warsztat trwa 90 – 120 minut)

przy zapisie na warsztaty proszę pamiętać, że jeden warsztat trwa dwa dni

Zapraszamy w podróż do innych kultur i krain. Mamy jeden świat, ale w każdym miejscu

na ziemi wygląda on trochę inaczej i inaczej się o nim myśli. Chcemy o tym poopowiadać

i posłuchać, co Wy o tym myślicie.

Jesteśmy przekonani, że warto poznawać to, co inne od nas i od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Zapraszamy w podróż do Hiszpanii, Irlandii i Egiptu. Odkryjemy jakie wartości

są ważne dla ludzi w tamtych rejonach, jak się ubierają, jakie zwierzęta oglądają codziennie,

w co wierzą. I w końcu, czy są bardzo różni od nas, czy do nas podobni.

Plan warsztatu:

1 DZIEŃ: opowieści o danej kulturze, wizyta gościa związanego z krajem, o którym mowa

oraz warsztaty plastyczne inspirowane zdobytymi informacjami. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy scenografię, kostiumy lub lalki teatralne, które użyjemy drugiego dnia.

2 DZIEŃ: warsztaty teatralne, podczas których stworzymy małe przedstawienie wykorzystując elementy plastyczne przygotowane pierwszego dnia na bazie wspólnie napisanego scenariusza. Warsztaty skończą się pokazem dla rodziców/opiekunów dzieci.

Każdego dnia, na końcu warsztatów przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja miejsc mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury

Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera.

2017-11-12

Różne kultury jeden świat

warsztaty teatralno – plastyczne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

warsztat 1: 30 IX i 1 X godz. 12.30 – 14.30 Hiszpania

warsztat 2: 21 i 22 X godz. 11.30 – 13.30 Irlandia

warsztat 3: 11 i 12 XI godz. 15.00 – 17.00 Egipt

(każdy warsztat trwa 90 – 120 minut)

przy zapisie na warsztaty proszę pamiętać, że jeden warsztat trwa dwa dni

i posłuchać, co Wy o tym myślicie.

w co wierzą. I w końcu, czy są bardzo różni od nas, czy do nas podobni.

Plan warsztatu:

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Rezerwacja miejsc mailowo: julia@fundacjamdk.pl

Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania.

Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury

2017-11-15

Jazz Ring Festival 2017

Tegoroczny JAZZ RING Festiwal to kolejna, trzecia odsłona jednego z bardziej interesujących muzycznych wydarzeń w Polsce. Listopad i początek grudnia w Poznaniu będzie brzmiał jazzem w najlepszym wydaniu. Zagrają kapitalni muzycy z całego świata, będą koncerty, improwizacje i najbardziej nieoczywiste jamy!

Beats& Pieces Big Band / Jazz Ring Poznan (UK), 21.11, wtorek, godz.20.30

Kmieciak/ Szczepanik /Piano Dialog /Jazz Ring Poznan (PL), 23.11, czwartek, godz.20.30

Koncert DKV+Joe McPhee / Jazz Ring Poznan (USA), 15.11, środa, godz.20.30

Hugo Race & Michelangelo Russo/Jazz Ring Poznan ( AUS/ IT) 22.11, środa, godz. 20.00

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na koncert DKV Trio + Joe McPhee obowiązują wejściówki, które od 6. listopada są do odebrania w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ul. Ratajczaka 44.

• 2017-11-16

Lotto. Re(we)lacje!

Akcja w przestrzeni publicznej

Miejsce akcji: plac przed restauracją "Dobra i Wino".

Zapraszamy do gry. Na każdego czekają przypadki i zrządzenia, które nie zależą od woli ani starań. Wynik nie jest możliwy do przewidzenia, bo akcja RE(we)LACJE! jest igraniem z losem. Nie istnieją strategie umożliwiające polepszenie swojego wyniku. Przeznaczenie to podstawowa zasada, która determinuje kolejne działania. Gracze nie wiedzą czy los kupią, czy przyjdzie im go wypożyczyć, a może na określony czas zamienić. Nie ma przegranych, każdy wygrywa! Jest wiele losów ale jedno przeznaczenie – przyszłość! Można los swój własny posmakować, dotknąć albo dedykować. RE(we)LACJE! są okazją do wsłuchania się w relacje innych. To również sposobność do budowania relacji własnych.

Wystarczy zgłosić się do punktu, gdzie maszyna losująca ustali kolejność rozpoznawania dróg. Te doprowadzą do miejsc, gdzie spotkanie stanie się kluczowym punktem zrządzenia.

RE(we)LACJE! stanowią z jednej strony kontynuację pracy i rozważań podjętych w dwóch pierwszych spektaklach, z drugiej tworzą możliwość nawiązania relacji – jeden na jeden – osób z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi użytkownikami przestrzeni publicznej. Spektakl jest próbą zbadania społecznych granic i jednoczesnego ich przekroczenia. W symboliczny sposób oddaje przestrzeń publiczną osobom, które często wyłącznie z powodu ograniczeń fizycznych, nie mogą z niej w pełni korzystać.

Artyści: młodzież i wychowawcy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu

Opieka reżyserska: Weronika FIbich

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

Za udostępnienie miejsca i wsparcie dziękujemy Agnieszce Frankowskiej i restauracji Dobra i Wino!

2017-11-21

Jazz Ring Festival 2017