WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2013-10-02

DUO ABSYNTHE

BILETY:25PLN

Aurélien Claranbaux (akordeon) oraz Sylvain Letourneau (gitara) tworzą jeden z najbardziej docenianych duetów na tanecznej scenie folkowej w Europie. W rodzimej Francji są niezmiernie popularni, a potańcówki z ich udziałem zawsze przyciągają tłumy. Zdobyli także uznanie za granicą – we Włoszech, Portugalii, Belgii czy Niemczech. Prezentują głównie współczesne kompozycje inspirowane tradycyjnymi melodiami francuskimi, a w swym wspólnym dorobku mają już dwie płyty oraz liczne występy na europejskich festiwalach. Oprócz Duo Absynthe udzielają się także w innych formacjach – Zef, Azilia, Jeff Caresse, FéO, Claranbaux Solo (Aurélien) oraz POKE (Sylvain).

W repertuarze duetu przeważają tańce parowe – subtelne mazurki, nastrojowe walczyki w różnych rytmach czy radosne scottishe i polki, nie brak też tańców tradycyjnych jak żywiołowe bourrée i fandango oraz popularnych tańców z wymianami partnerów jak chapelloise i cercle circassien.

Muzyka Duo Absynthe – jakżeby inaczej – upaja, czaruje i nikogo nie pozostawia obojętnym. Bezpretensjonalnie urokliwe melodie, niebanalne aranżacje oraz doskonałe wykonanie gwarantują tancerzom i słuchaczom niezapomniane doznania. Warto się o tym przekonać na jedynym koncercie w Polsce! Uwaga – można się uzależnić!

Przedsmak dźwiękowy można znaleźć na stronach:
http://soundcloud.com/duoabsynthe
http://myspace.com/duoabsynthe

Potańcówkę poprzedzą warsztaty taneczne.

 
Oficjalnym patronem medialnym koncertu jest portal Folk 24. http://www.folk24.pl/

2013-10-05

THE THING

[Mats Gustafsson / Ingebrigt Håker Flaten / Paal Nilssen-Love]

BILETY:30/40PLN

KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

 

Mats Gustafsson: saxophones, electronics
Paal Nilssen-Love: drums, percussion
Ingebrigt Håker Flaten: double bass, electric bass, electronics

Szwedzko-norweska grupa The Thing rozpoczęła działalność w lutym 2000 roku podczas serii koncertów i sesji nagraniowych w Sztokholmie. Jej członkowie - Mats Gustafsson, Paal Nilssen-Love, Ingebrigt Haker Flaten - są doskonale znani na scenie jazzowej, wystarczy tylko wspomnieć ich współpracę z Peterem Broetzmannem, Kenem Vandermarkiem, Joe McPhee, Paul Lovensem czy Barry Guy'em. Obecnie, obok Atomic, jest uznawana za najciekawszy skandynawski zespół grający muzykę improwizowaną. Ich muzyka wywodzi się z tradycji niemieckiego, brytyjskiego i amerykańskiego free jazzu lat sześćdziesiątych, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Dona Cherry'ego, który przez wiele lat mieszkał w Sztokholmie. W repertuarze grupy są rzadziej grywane kompozycje Cherry'ego, które powstały podczas jego pobytu w Szwecji. Wszystkie do tej pory wydane płyty The Thing ("The Thing", "Action Jazz", "Live At Bla", "Garage", The Thing with Joe McPhee and Cato Salsa Experience "Sounds Like A Sandwich", Two Bands And A Legend "I See You Baby" były znakomicie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i fanów, a jak pisał krytyk All About Jazz: "koncerty tych trzech znakomitych improwizatorów są niesamowitą mieszanką tradycji, awangardy, energii i szaleństwa. W rezultacie otrzymujemy dawkę wspaniałej muzyki, która na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym".


 

2013-10-06

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

warsztaty dla dzieci i rodziców
(warsztaty trwają około 1,5 godziny)

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć  w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

Na warsztatach w październiku…
… spotkamy się z bohaterką najnowszej książki Pii Lindenbaum pt. „Sonia śpi gdzie indziej”. Jak sam tytuł mówi, Sonia będzie nocowała u swojej przyjaciółki, bardzo się na to cieszy. Jaka będzie ta noc i jakie przygody spotkają Sonię? Jeśli chcecie się dowiedzieć zapraszamy na warsztaty.   


Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.


Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

Wstęp: 20zł/dziecko
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.plOrganizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
Partner projektu: Wydawnictwo Zakamarki.
Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline.

 

 • 2013-10-13

  AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

   

  MYDŁA I POWIDŁA


  Tym razem stworzymy małe laboratorium, w którym będziemy mieszać, lepić, przyprawiać i ozdabiać własnej roboty mydła. Czeka nas moc zapachów i kolorów, a potem cudowne, aromatyczne kąpiele.

  Zapraszamy serdecznie na mydlane warsztaty.

   

  Warsztaty dla osób w wieku 4 –10 lat

  Cena warsztatów: 25zł/dziecko


  Liczba miejsc ograniczona

  Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

  Zapisy do 20 września


   

  Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

  Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci

  2013-10-17

  grupa :TU: prezentuje:

  ELEKTROOBERKI

  BILETY:15/20PLN

  W 2010 roku, po jakichś 15 latach przygotowań, powstał Tupot Niedźwiedzia – formacja muzyki tanecznej ze skrzypcami i komputerem. :TU: to nowy skład, który ewoluuje rozpoczęte przez Tupot koncepcje muzyczne. Bada oberkową muzykę taneczną w jej najbardziej rdzennym, zapamiętałym, transowym aspekcie i „mapuje” ja na dokonania kultury klubowej i muzyki elektronicznej rozwijając ogromny idiom taneczny.

  Skład:
  Antoni „Baskak” Beksiak komputer, głos
  Maciej Filipczuk skrzypce
  Marcin Lorenc - skrzypce

  2013-10-18

  POSZLAKI, STRZĘPY, WĄTKI

  Spektakl w ramach 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art

  BRAMA – ul.Zamkowa 3, START GODZINA 20.00,

  BILETY:5PLN (do kupienia przed spektaklem)

  http://www.nowomen-noart.pl/pl/festiwal


  Pięć postaci, przypadkiem obok siebie,  konstruowanych w improwizowanym procesie z kolekcji gestów, słów, pozycji ciała, napięć, dźwięków i rytmów być może mieszkańcy jednej kamienicy, ludzie jadący w tym samym tramwaju, siedzący w jednym lokalu przypadkowe spotkania, zasłyszane fragmenty rozmów, dźwięki rozchodzące się przez ściany i niesione przez rury nie-istotne drobiazgi, nie wiedzieć czemu zapamiętane, nagle znaczące historie składające się w patchworkowy wzór sensów i zdarzeń.


  Koncepcja: Anna Trzewicze

  Ruch/taniec/tekst: Joanna Górszczyk, Thomas Kolarczyk, Dariusz Małojło, Paulina Owczarek, Anna Trzewiczek

  Muzyka: Thomas Kolarczyk – kontrabas, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy
   


   

  2013-10-20

  POCZYTANKI MAŁEGO DOMU KULTURY

  to warsztaty dla dzieci podczas których poczytamy, porozmawiamy, pomyślimy i potworzymy, a wszystko będzie się działo wokół książek. Zaprosiliśmy do współpracy wydawnictwa dziecięce: Zakamarki, Hokus Pokus, Dwie Siostry i EneDueRabe – to książki wydane przez te wydawnictwa będą nas inspirowały. Na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi. Zapraszamy gorąco!

   

   20 PAŹDZIERNIKA, 12:30-14:00

  warsztaty wokół książki "Wielki grzmot. Biegunka", tekst: Wojciech Feleszko, ilustracje: Ignacy Czwartos

  Czeka na nas świat, który kryje się pod skórą. Tym razem akcja dzieje się w brzuchu. Rotawirus ze swoją bandą wywołają niemałe zamieszanie u Kajtka i jego rodziny.
  Na szczęście na ratunek pospieszy kapitan statku „Immonoglobulina” – Limfocyt.
  Wszędzie dookoła nas kryją się niezwykłe historie i mini światy, wystarczy tylko wyostrzyć zmysły. Jeśli macie ochotę ich z nami poszukać, zapraszamy na warsztaty.
   

  Warsztaty dla dzieci w wieku 5 do 10 lat.

  MIEJSCE: siedziba Fundacji Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań


  Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
  Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


  Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
  Partnerzy: Dwie Siostry, EneDueRabe, Hokus Pokus, Zakamarki
  Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, Ryms

   

  2013-10-25

  KEN VANDERMARK/PAAL NILSSEN-LOVE

  BILETY:25/35PLN

  KONCERT W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

   

  Ken Vandermark: clarinet, baritone saxophone, tenor saxophone

  Paal Nilssen-Love: drums, percussion

   

  Improwizowane Energetyczne Extremum - to chyba najlepsze określenie duetowego spotkania na europejsko-amerykańskim szczycie. Obaj muzycy bowiem słyną z niespożytej energii i dzikiej furii którą potrafią emanować na scenie. Ale jest to także znakomity przykład zrozumienia, które wraz z muzyczną wrażliwością ukształtowane zostało w niezliczonych wspólnych projektach, podróżach, wieczorach w małych jazzowych klubach gdzie muzyka i kreatywność jest zawsze na pierwszym miejscu. Doskonałe porozumienie owocuje muzyką nieprzewidywalną z jednej strony, ale także pewną niezwykłej energii pulsującej w dzikim rytmie tak w niesamowicie szybkich partiach perkusji jak i potężnym ryku saksofonu Kena Vandermarka. Otwartość, kreatywność i porozumienie - oto trzy słowa, które opisują to, co na pewno będzie można znaleźć poznańskich koncertach duetu.