WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-02-01

KSAWERY WÓJCIŃSKI SOLO

KSAWERY  WÓJCIŃSKI O SOBIE…
Moja droga to obsesyjna ucieczka przed nudą. Przyzwyczajanie się do sprawdzonych, bezpiecznych rozwiązań i schematów uważam za śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie lubię „przypinania łatek”, szufladkowania, klasyfikowania, porównywania.
Nie mam bladego pojęcia, czym jest życie bez muzyki, gdyż jestem z niej ulepiony, przesiąknięty nią na wylot.
Od samego mego poczęcia przyjaźnię się z dźwiękami.
Nie lubię dzielenia muzyki na gatunki i style. Dla mnie to jeden i ten sam język, niepodzielny, ale niesamowicie bogaty i nieskończony.
Moja muzyka jest poszukiwaniem własnej tożsamości.
Nie ma do końca znaczenia, na jakim instrumencie w danym momencie gram. Nie jestem kontrabasistą, choć gram na kontrabasie, nie jestem wokalistą, mimo iż często śpiewam a już tym bardziej nie jestem pianistą, nie jestem też śmieciarzem, pomimo, że zdarza mi się grać na przeróżnych odpadkach, nie jestem także kucharzem, mimo,że czasem upiekę pizzę lub ugotuję pomidorówkę. To, kim właściwie jestem? Przekonajmy się.Ksawery Wójciński – double bass, voice ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner,Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek,
Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

 

BILETY: 20ZŁ
 

 • 2012-02-08

  POKAZ FILMU HAPPINESS Z MUZYKĄ NA ŻYWO

  Do filmu Happiness ( Sczastye ) gra Waldek Rychły z Zespołem:

  Asia Zielecka
  - flet
  Dawid Fabisiak - skrzypce
  Waldemar Rychły – gitara
  Muzykę do filmu przygotowano w oparciu o rosyjskie melodie ludowe, opublikowane pod redakcją Piotra Czajkowskiego i M. Bałakirjewa w latach 1866 i 1872.

  Happiness (szczęście, błogostan)(1934) Aleksandra Medvedkina, tak awanturniczy jak żaden inny z sowieckich filmów, jest komiczną przypowieścią skomponowaną przez Texa Avery oraz Luisa Buñuel.


  Przedstawia ona w sposób satyryczny sytuację sowieckiego rolnika, którego świadczenia na rzecz państwa, kościoła i rówieśników odbywają się kosztem jego osobistej satysfakcji. Nieszczęśliwy Khmyr, dostaje od swojej żony zadanie, cel życiowy – iść w świat i znaleźć szczęście, aby nie zakończyć żywota niezadowolonym po latach trudu, jak jego ojciec. Poprzez stylistyczną przesadę i systematyczne ataki na przed- i porewolucyjne rosyjskie „najukochańsze” instytucje, film osiągnął szerokie i głęboko trafiające przesłanie ataku na ograniczenia nakładane na wolność pracowników w rosyjskim społeczeństwie.
  Z powodu swojego antybolszewickiego poczucia humoru film był zakazany w Rosji na 40 lat. Wywołał sensację wiele lat później (lata ’60)w Związku Radzieckim i Europie Zachodniej, kiedy to niektórzy filmowcy z dawnych lat zostali „zrehabilitowani”. Zabawne, ponieważ jego pierwsze wyświetlanie przeszło prawie niezauważone.

  BILETY: 25ZŁ
   

  2012-02-09

  JAZZPOCALYPSE

  Skład zespołu:
  Sebastian Zawadzki - instrumenty klawiszowe
  Wojtek Świeca - gitara i efekty
  Asger Nordtorp Pedersen - gitara basowa
  Janosch Pangritz - perkusja
   


  *INTERNATIONAL JAZZPOCALYPSE (Polska/Dania/Niemcy)*

  To unikalny efekt współpracy czwórki młodych muzyków i kompozytorów z trzech różnych krajów Europy: Polski, Danii i Niemiec. Poznali się w Academy of Music and Dramatic Arts of Southern Denmark. To trzy odmienne kultury muzyczne zmieszane w jednym, wyjątkowym projekcie.

  Podczas koncertu, zespół tworzy intrygujący obraz dźwiękowy, wykonując jednocześnie spontaniczne, freejazz'owe momenty i skomponowane utwory. Muzycy kreują zarówno delikatne, pastelowe dźwięki, jak i ostrzejsze, electro-punkowe brzmienia. Odkrywają nieograniczone możliwości, jakie daje im ich wspólny język: jazz.  Sebastian Zawadzki - instrumenty klawiszowe
  Polski pianista, obecnie zamieszkały w Danii. Laureat wielu konkursów jazzowych, między innymi Novum Jazz Festival w Łomży, Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni. Gra w kilku zespołach o zróżnicowanej stylistyce, jest także liderem Sebastian Zawadzki Trio. Uczestniczył w trasach koncertowych w Polsce, Niemczech, Danii i Belgii.

  Wojtek Świeca - gitara i efekty
  Młody, ale doświadczony muzyk z Poznania. Choć jest przede wszystkim gitarzystą jazzowym, w swojej karierze współpracował z wieloma różnymi składami grając rock, funk, reggae, a nawet dubstep. Na scenie muzyki improwizowanej debiutował w zespole S.O.T.B. Quartet (Jazz Juniors 2007). Jest też współpracownikiem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i kameralnego zespołu Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Asger Nordtorp Pedersen - gitara basowa
  Urodzony w małym miasteczku Assens w Danii. Obecnie studiuje w Odense, pod okiem Bo Stiefa - legendarnego duńskiego kontrabasisty, współpracownika m.in. Milesa Davisa i Krzysztofa Komedy. Asger skupia się wyłącznie na gitarze basowej, świadomie rezygnując z kontrabasu. Mimo to, dzięki doskonałemu brzmieniu i wyczuciu melodii z powodzeniem wykonuje niemal każdy rodzaj muzyki, przez co jest jednym z najbardziej zapracowanych duńskich basistów młodego pokolenia.

  Janosch Pangritz - perkusja
  Niemiecki perkusista, działający na scenach Hamburga i Berlina w rozmaitych formacjach, od trio po big bandy. Stypendysta Yehudi Menuhin e.v. W roku 2009 był kierownikiem artystycznym i solistą w przedstawieniu "Horror Vacui" w Deutches Schauspielhaus w Hamburgu. Z kolei w roku 2010 na Elbjazzfestival wystąpił w big-bandzie u boku Joe Gallardo i Nilsa Landgrena.


  BILETY W CENIE 10 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 15 ZŁ W DNIU KONCERTU
   

  2012-02-18

  LUIS NUBIOLA TRIO

  Skład zespołu:
  Luis Nubiolasaksofon
  Marcin Chenczke - kontrabas
  Mariusz Koszelperkusja
   

  Luis Nubiola urodził się na Kubie. Ukończył Konserwatorium Muzyczne im. Amadeo Roldan w Hawanie, następnie studiował w klasie saksofonu u profesora Carlosa Averhoffa. Członek sławnego zespołu kubańskiego PG, występującej pod dyrekcją dyrygenta i flecisty Jose Luis Cortes (El Tosco), założyciela takich grup jak Irakere i Van Van. Tamteż miał możliwość występować z muzykami takiej klasy jak: Steve Coleman, Wynton Marsalis, George Benson, Gonzalo Rubalcava, Danilo Pérez y Chucho Valdez, Ralf Irizarry i inni.
  W 2001 roku Luis Nubiola osiedlił się w Kostaryce, gdzie w krótkim czasie zintegrował się ze środowiskiem muzycznym na najwyższym poziomie (takimi jak: Walter Flores, Robert Aguilar y grupa Conjunto Chocolate).
  W grudniu 2005 roku Luis Nubiola wydał swoją pierwszą samodzielną płytę zatytułowaną Nubiola; jest to 7 skomponowanych przez niego utworów, których tło stanowi jazz afrokubański. Następnie wydał pierwszą jazzową płytę DVD w Kostaryce, Live At Jazz Cafe, wyprodukowana przez wydawnictwo DART w listopadzie 2007.
  Druga płyta o tytule 914 to podwójny album DVD/CD, wydana również przez wydawnictwo DART. W nich artysta ukazuje skale własnego rozwoju.
  To, co jest potrzebne, aby móc docenić twórczość tego muzyka, to ocenianie go pod wieloma aspektami. Jest on bowiem instrumentalistą o wyrafinowanym dialogu muzycznym. Posiada podstawy techniczne, ktore konsolidują jego własne idee ekspresji. Jego żyłka kompozytora powoduje stykanie się z unikatowymi dziełami latin jazzu, w których mieszają się nowe elementy. Nubioli udaje się znaleźć nowe drogi ekspresji, ale ich tłem zawsze jest muzyka afro-kubańska.
  Aktualnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie nadal poszukuje własnej drogi rozwoju artystycznego


  Marcin Chenczke - kontrabas
  Ukończył studia na Wydziale Instrumentalnym w sekcji jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował i koncertował z Marcelo Nisinmanem, Dennisem Hernandezem, Larrym Porterem, Leną Piękniewską oraz grupą Soundcheck. Występował na międzynarodowych
  festiwalach, m.in. Jazz and More oraz EuroMed Music Festival, zrzeszającym artystów z
  kilkunastu krajów Europy i wybrzeża Morza Śródziemnego, tworzących w ramach fuzji gatunków tak różnych, jak jazz, etno czy world music. Artysta brał również udział w Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu oraz  współtworzył muzykę do spektaklu "Sen nocy letniej" w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktualnie koncertuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej.


  Mariusz Koszel - perkusja 
  Instrumentalista, kompozytor, aktywny sportowiec. Absolwent Poznańskeij Akademi Muzycznej, naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 10 lat. Obecny na scenie muzycznej nie tylko w kraju, ale również za granicą. Muzyk sesyjny z łatwością odnajdujący się w różnych obszarach i gatunkach muzycznych.

   

  BILETY W CENIE 15ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 20ZŁ W DNIU KONCERTU


  www.luisnubiola.com
  www.myspace.com/luisnubiola
   

   

  2012-02-22

  AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY

   WARSZTATY COACHINGOWO – RUCHOWE PT. Super siła – moje mocne strony.

  (warsztaty trwają 2 dni).
  Zazwyczaj mało dajemy sobie czasu i przestrzeni na myślenie o swoich mocnych stronach. Świadomość tego, co w nas wartościowe, co daje nam siłę, w czym jesteśmy dobrzy jest naszym napędem, pozytywną energią, która przenika przez wszystkie sfery życia.
  W czasie warsztatów zapraszamy do przyjrzenia się swoim mocnym stronom – odnalezienia nowych i wzmocnienia tych, które już są znane.


  Warsztaty oparte są w dużym stopniu na technikach ruchowych, dlatego prosimy o zabranie wygodnego i ciepłego stroju, który nie będzie krępował ruchów i ciepłe skarpety, bo najlepiej ćwiczy się bez butów.


  Warsztaty prowadzą: Agnieszka Nowacka, Julia Szmyt – Krych.


  Zapisy do 15 kwietnia.


  Cena warsztatów: 200zł/osobę.
   

  2012-02-24

  ADA TRIO

  W ramach Festiwalu Nowy Wiek Awangardy


  Skład zespołu:
  Peter Brotzmann - saksofon
  Fred Lonberg-Holm - wiolonczela
  Paal Nilssen-Loveperkusja
   

  Specjalny projekt nestora europejskiej awangardy muzycznej, liczącego już 71 lat, niemieckiego saksofonisty i kompozytora Petera Brotzmanna. Zrealizowany w ubiegłym roku w międzynarodowym składzie (z wybitnym norweskim perkusistą Paalem Nilssem-Lovem oraz amerykańskim wiolonczelistą Frederickiem Lonberg-Holmem) był dużym wydarzeniem w ramach dedykowanych Brotzmannowi festiwali w Wuppertalu (kwiecień 2011) oraz Wels (listopad 2011). Przynosi on bezkompromisową i drapieżną muzykę czerpiącą zarówno z dorobku europejskiej awangardy, jak i amerykańskiego jazzu, wzbogaconego dodatkowo elementami elektronicznych preparacji Freda Lonberg-Holma. Jeden z najbardziej kreatywnych i otwartych muzycznych projektów ostatnich lat!!!


  http://nowywiekawangardy.blogspot.com

   

  BILETY W CENIE 40 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 50 ZŁW DNIU KONCERTU

   

  2012-02-25

  W POSZUKIWANIU ŚWIĘTEGO GRAALA - PERFORMANCE

  PERFORMANCE DOMINIKA ZŁOTKOWSKIEGO
  „W POSZUKIWANIU ŚWIĘTEGO GRAALA”
   

  Dominik Złotkowski- performer, aktor, animator kultury, nauczyciel akademicki
  zaprasza na swoją nową premierę performance do Małego Domu Kultury w Klubie Dragon.
  Jak zawsze będzie dla dorosłych i jak zawsze będzie ciekawie.   „W poszukiwaniu św. Graala”
  W wielowiekowych poszukiwaniach mitycznego św. Graala, kielicha, z którego na Ostatniej Wieczerzy Jezus miał spożywać wino wraz z uczniami lub poszukiwaniach św. Graala, w którym miała być przechowywana krew Jezusa tuż po jego śmierci, ważniejszym od samego przedmiotu wydaje się być element podróży, poszukiwania. Gonienia za ułudą, za czymś, co nie istnieje, co jest wytworem naszej wyobraźni. Tak samo i tutaj, w pokazie performance, tzw. podmiot liryczny goni za ułudą, fantasmagorią, próbując zmaterializować swoje marzenia, pragnienia i pożądania. Wszystko to, jest dodatkowo nasączone neurotycznym erotyzmem.
   

   BILETY 10 PLN

  2012-02-26

  ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

  warsztaty dla dzieci i rodziców
  (warsztaty trwają około godziny)

  Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.  Na warsztatach nr 14...
  … po raz kolejny spotkamy się z młodymi detektywami z książki Martina Widmarka – Lasse i Maja mają do rozwikłania nową zagadkę. Tym razem, jak przystało na walentynkowy miesiąc luty, jest to „Tajemnica miłości”. Co wydarzy się w miasteczku Valleby? Jeśli macie ochotę to sprawdzić zapraszamy na warsztaty.
   
  Warsztaty dla dzieci w wieku 4-12 lat.

  Zakamarki Małego Domu Kultury to połączenie działań Fundacji Mały Dom Kultury i Wydawnictwa Zakamarki. Zapraszamy serdecznie.


  Wstęp 10 zł.
  Liczba miejsc ograniczona
  Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592

  Jak zwykle na warsztatach będzie możliwość zakupienia książek w promocyjnej cenie.

  Kolejne warsztaty odbędą się 25 marca.