WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2012-01-05

KUSIOŁEK/POSTAREMCZAK

Koncert w ramach Festiwalu Nowy Wiek Awangardy

 

Paweł Postaremczak - saksofonista znany ze współpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z Wacławem Zimplem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem.

Robert Kusiołek – akordeonista, kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kaszuby. Od 2007 roku studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover Solistenklasse u prof. Elsbeth Moser. Stypendysta Programu Polskiego MŁODA POLSKA – 2006 oraz Niemieckiego DAAD – 2007. Robert Kusiołek od wielu lat poświęca się muzyce improwizowanej. Owocem jego twórczych poszukiwań jest wydana płyta „NUNTIUM” (MULTIKULTI PROJECT - 2011). Posługując się własnym, indywidualnym językiem muzycznym udało mu się przerzucić most pomiędzy tradycją i nowoczesnością, dwoma nurtami, które jego zdaniem nie są w opozycji wobec siebie.
www.robertkusiolek.com

  BILETY 20ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY, 25ZŁ W DNIU KONCERTU

2012-01-19

ALTONA


   

Altona to duet grający muzykę głęboko osadzoną w tradycji europejskiej i amerykańskiej muzyki improwizowanej, odwołujący się także do korzeni muzyki ludowej oraz do jazzowej awangardy. Zespół tworzą trębacz Olgierd Dokalski i gitarzysta Wojciech Kwapisiński, znani z zespołów takich jak KirK, Daktari, Gaamera, Gamid Group.
Muzyka Altony to kontemplacyjne improwizacje oparte na bazie ustalonego wcześniej scenariusza. Koncerty Altony są próbą zbudowania specyficznej przestrzeni dźwiękowej, a największą ambicją muzyków jest odnalezienie w owej przestrzeni treści, która wykraczałaby poza ramy zwykłego postrzegania muzyki. Koncepcja materiału, który Altona prezentuje na koncertach, odwołuje się do historii nieistniejącego już miasta Altona. W 1674 roku w Altonie umarł chrześcijański mistyk Jean de Labadie,a w 1764 roku odbył się pogrzeb żydowskiego mistyka - Jonathana Eybeschutza.
Na koncertach Altona odgrywa dziewięćdziesiąt lat, które upłynęło między śmierciami Jean'a de Labadie i Jonathana Eybeschutza.

BILETY W CENIE 10 ZŁ
 

2012-01-22

ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć
w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko...
Zakamarki Małego Domu Kultury  to połączenie działań Fundacji Mały Dom Kultury
i Wydawnictwa Zakamarki.

Zapraszamy serdecznie.

Wstęp 10 zł.
Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty trwają około 1h.