WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2015-09-05

Warsztaty teatralne "Naucz mnie siebie"

Warsztaty teatralne dla dzieci z zespołem Downa.

PROWADZENIE: BARBARA PRĄDZYŃSKA

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, których celem jest rozwijanie artystycznego potencjału dzieci z zespołem Downa, ich sprawności fizycznej, a także (dzięki pracy zespołowej) umiejętności komunikacyjnych i społecznych.

Warsztaty zakończą się performansem dostępnym dla publiczności, który odbędzie się 29 listopada o godzinie 12.00

Barbara Prądzyńska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. W latach 90. aktorka Teatru Biuro Podróży, stażystka Derevo Laboratorium i School on Wheels teatru Derevo. Od 2001 r. prowadzi działalność teatralną, artystyczną i społeczną w Meksyku pod nazwą Canoa oraz realizuje społeczno-artystyczne projekty w ramach Trenprojekt. Prowadzi warsztaty i realizuje projekty edukacyjne w Polsce, Europie i Ameryce Łacińskiej. Przez kilka lat związana była z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Wykładowczyni w Art of Voice Studio, w Studium Teatralnym STA w Poznaniu. Zaangażowana w pracę społeczną (teatr z osobami niepełnosprawnymi, dziećmi z rodzin zastępczych, dziećmi w szpitalach, więźniami, mniejszościami etnicznymi - przede wszystkim z Indianami w Meksyku i Romami w Polsce).


Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od 5 września do 28 listopada o godzinie 11.00

Miejsce: Mały Dom Kultury, ul Zamkowa ¾,
Organizator: Mały Dom Kultury
Wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze srodków Powiatu Poznańskiego.

 • 2015-09-06

  Zakamarki Małego Domu Kultury

  6 września, godz. 12.30
  warsztaty dla dzieci i rodziców

  (warsztaty trwają około 60-90 minut)

  Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć
  w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała
  do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

  We wrześniu zapraszamy na…
  … warsztaty wokół książki Gunilli Bergström pt. „Albert i Mika”


  Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 8 lat.
     
  Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań

  Wstęp: 20zł/dziecko
  Liczba miejsc ograniczona
  Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl

  Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury.
  Partner: Wydawnictwo Zakamarki.
  Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, "dzieciPOZNAN.pl - dziecięca strona Poznania", Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera, BabyOnline, Mini-Kultura.

  2015-09-11

  JAZZ RING

  Jazz Ring to trzydniowy Festiwal.
  Odbywający się w ramach projektu Coolturalny Stary Rynek

  Jazz Ring w trzech odsłonach w Meskalinie, Dragonie i na Starym Rynku w Poznaniu, to pojedynek muzyczny, zabawa konwencją i świeżość pomysłów wybitnych Artystów.
  Niekonwencjonalnie zaaranżowane: scena i finałowy niedzielny koncert na Starym Rynku.
  Z udziałem wszystkich zespołów grających wcześniej, plus udział Michaela Zeranga.
  Jednak zanim nastąpi muzyczne boksowanie, są dwa dni emocjonujących przedbiegów.

  Organizatorzy: Fundacja Mały Dom Kultury, Klub Dragon, Estrada Poznańska, Klubokawiarnia Meskalina, Circus Ferus

  WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA.

   

  Kiedy: piątek, 11 września
  Gdzie: Klubokawiarnia Meskalina

  19:00 Kilwater
  Kompozycje Kilwatera oparte na stylistyce surf rockowej przemycają melodie w klimacie muzyki filmowej, osadzone na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji a gra saksofonu i klawiszy wprowadza elementy improwizacji jazzowej.

  20:30 Niechęć
  to niezwykle oryginalny głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej.

  22:00 Jazzpospolita
  Zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie.
  Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.

  12.09 Sobota: https://www.facebook.com/events/921879324535894/
  13.09 Niedziela: https://www.facebook.com/events/1610947305840553/

 • 2015-09-12

  JAZZ RING

  Jazz Ring to trzydniowy Festiwal.
  Odbywający się w ramach projektu Coolturalny Stary Rynek


  Jazz Ring w trzech odsłonach w Meskalinie, Dragonie i na Starym Rynku w Poznaniu, to pojedynek muzyczny, zabawa konwencją i świeżość pomysłów wybitnych Artystów.
  Niekonwencjonalnie zaaranżowane: scena i finałowy niedzielny koncert na Starym Rynku.
  Z udziałem wszystkich zespołów grających wcześniej, plus udział Michaela Zeranga.
  Jednak zanim nastąpi muzyczne boksowanie, są dwa dni emocjonujących przedbiegów.

  Organizatorzy: Fundacja Mały Dom Kultury, Klub Dragon, Estrada Poznańska, Klubokawiarnia Meskalina, Circus Ferus

  WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA.

   

  Kiedy: piątek, 12 września
  Gdzie: MAŁY DOM KULTURY - KLUB DRAGON

  19.00 BACHORZE  - SCENA MDK
  Grupa prezentuje swój brak wyobraźni w pełnym skupieniu, niejednokrotnie w melancholijnym uniesieniu boryka się z własnymi słabościami, tocząc bój o efemeryczność improwizacji i jej granice jednocześnie. Bachorze podąża śladami, które sam zostawia, tworzy zwiewne miniaturki, inscenizacje, sarabandy i inne kaprysy.
  Na kabały i radości zespołu składa się szereg wymyślnych koncertów, m.in na festiwalu Nowy Wiek Awangrady przed grupą The Thing czy "Art of Improvisation Creative Festiwal" we Wrocławiu. Obecność grupy Bachorze na najnowszej kompilacji V/A 'Wieża Ciśnień II' wydanej pod szyldem Zoharum wzbudziła niezwykłe zainteresowanie prasy zagranicznej.
  bachorze.bandcamp.com/releases
  Maciej Maciągowski - syntezator modularny
  Michał Jerzy Biel - saksofon barytonowy
  Paweł Doskocz - gitara elektryczna

  20.30 PILOKATABAZA Hubert Zemler / Paweł Szpura, scena główna

  Paweł Szpura i Hubert Zemler są chyba najbardziej zapracowanymi perkusistami na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Po wielu nocach spędzonych na rozmowach o muzyce, postanowili powołać do życia wspólny projekt – Pilokatabaza.
  Mimo faktu, iż obaj realizują się artystycznie na tym samym instrumencie, ich podejście do muzyki i improwizacji wyraźnie się różni, co paradoksalnie staje się siłą napędową duetu.
  Bogactwo barw instrumentów perkusyjnych, przefiltrowane przez wrażliwość Pawła Szpury i Huberta Zemlera, gwarantuje niesamowite doznania psychoakustyczne.

  22.00 RAPHAEL ROGIŃSKI play JOHN COLTRANE scena MDK

  RAPHAEL ROGIŃSKI

  gitarzysta, kompozytor, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Urodzony w 1977 roku. Od 13 roku życia gra na gitarze elektrycznej. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację uzupełniał o muzykologię i etnomuzykologię. Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa i na muzyce etnicznej i ludowej. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym. Głęboko związany z kulturą żydowską, szuka jej miejsca w swojej działalności.
  Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, która to przefiltrowana daje o sobie znać w zespołach jak i koncertach solo. Dogłębne analizowanie technik gitarowych, klasycznych gitarzystów bluesowych i znajomość instrumentarium lat 50 i 60 jest podstawą jego brzmienia.

  Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem „Rogiński gra Bacha”, w którym to muzyka Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych. Równolegle muzyk jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu. Jego kompozycje, improwizacje lub interpretacje często ilustrują wydarzenia artystyczne – filmy dokumentalne i rysunkowe ( np. Man Ray, Viking Elling), performensy (np. J.Kalina,), teatr tradycyjny i multimedialny (min. Lothe Lachmann videoteatr „Poza”, Teatr Stary w Krakowie) oraz słowo( np. Tadeusz Rożewicz, Mieczysław Myśliwski, Mieczysław Abramowicz, Andrzej Stasiuk). Koncertuje głównie w ramach projektów autorskich – występuje solo lub w lub jako lider zespołów.
  W tej chwili stałe projekty muzyczne to : Shofar, Cukunft, Wovoka, Spinalonga, trio z Maciem Morettim i Marcinem Maseckim, duet Sisters oraz koncerty na gitarę solo.

  Grał i współpracował m. in. z: Kazuchisa Uchichashi, Le Quan Ninh, Noel Akchote, Frederic Blondy, Joe Giardullo, Keith Rowe, Axel Dorner, Thomas Lehn, Andrew Sharpley, John Edwards, John Tilbury, Brigit Ulher, Yale Strom, Tim Daisy, Dave Rempis, Mark Tokar, Mark Sanders, Clayton Thomas, Kris Wenders, Peter Jaquemyn, Wacław Zimpel, Emiter, Macio Moretti, DJ Lenar, Daniel Pigoński, Konstanty Usenko, Jarek Bester, Ireneusz Socha, Kadim O.Pavluk, Ryszard Latecki, Rafał Mazur, Piotr Bukowski, Arszyn, Mikołaj Trzaska, Maria Peszek.

  John William Coltrane

  (ur. 23 września 1926 w Hamlet, Karolina Północna, zm. 17 lipca 1967 w Nowym Jorku), jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych jazzowych saksofonistów XX wieku. Studiował w Ornstein School of Music do 1945, kiedy to otrzymał powołanie do jednostki wojskowej stacjonującej na Hawajach. Po zakończeniu służby poświęcił się bez reszty swojej pasji, grając w różnych zespołach (m.in. Jimmy’ego Heatha, Howarda McGhee i Dizzy’ego Gillespiego). Z tym ostatnim w 1949 nagrał swoją pierwszą płytę.

  Przez dwa lata był muzykiem w septecie Johnny’ego Hodgesa, a w 1955 został zaproszony do współpracy z kwintetem Milesa Davisa, w którym grając udoskonalił swój warsztat muzyczny. Wkrótce rozpoczął współpracę z Theloniousem Monkiem, a ponowna kooperacja z Milesem zaowocowała nagraniem jednej z najwybitniejszych płyt jazzowych Kind of Blue (1959).

  W maju 1960 zadebiutował jego słynny zespół z pianistą McCoy Tynerem oraz perkusistą Elvinem Jonesem, do którego w 1961 dołączył basista Jimmy Garrison. Coltrane należy do prekursorów free jazzu, do kanonu którego należą nagrane przez niego płyty: A Love Supreme i Ascension. Ucieczka w świat narkotyków i alkoholu przyczyniła się do jego przedwczesnej śmierci. 17 lipca 1967 zmarł w Nowym Jorku na raka wątroby.

  11.09 Piątek: https://www.facebook.com/events/831771666919251/
  13.09 Niedziela: https://www.facebook.com/events/1610947305840553/

 • 2015-09-13

  JAZZ RING

  Jazz Ring to trzydniowy Festiwal.
  Odbywający się w ramach projektu Coolturalny Stary Rynek

  Jazz Ring w trzech odsłonach w Meskalinie, Dragonie i na Starym Rynku w Poznaniu, to pojedynek muzyczny, zabawa konwencją i świeżość pomysłów wybitnych Artystów.
  Niekonwencjonalnie zaaranżowane: scena i finałowy niedzielny koncert na Starym Rynku.
  Z udziałem wszystkich zespołów grających wcześniej, plus udział Michaela Zeranga.
  Jednak zanim nastąpi muzyczne boksowanie, są dwa dni emocjonujących przedbiegów.

  Organizatorzy: Fundacja Mały Dom Kultury, Klub Dragon, Estrada Poznańska, Klubokawiarnia Meskalina, Circus Ferus

  WSTĘP WOLNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA.

   

  Kiedy: niedziela, 13 września, godziny 12.00 - 16.00
  Gdzie: Poznań - Stary Rynek

   

  12.15 SOLO MICHAELA ZERANGA


  Michael Zerang (USA) to jeden z najchętniej zapraszanych do współpracy bębniarzy/perkusistów, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie. Rodzice amerykańskiego muzyka pochodzenia asyryjskiego urodzili się w Iranie (ojciec) i w Iraku (matka). Od 1976 r. Zerang rozwija swą karierę muzyka, kompozytora i producenta. Jest aktywny na polu muzyki improwizowanej, free jazzu i muzyki współczesnej. Trzykrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej.


  W swojej dyskografii posiada ponad 60 nagrań, począwszy od 1982 r. W latach 1985-1989 był dyrektorem artystycznym Link’s Hall Performance Series, w której był producentem ponad 300 koncertów jazzowych, tradycyjnej muzyki etnicznej oraz muzyki elektronicznej. W latach 1994-1996 organizuje koncerty w Cafe Urbus Orbis, a od roku 2001 w The Candlestick Maker in Chicago’s Albany Park. Współtworzył i koncertował w licznych formacjach.


  Współpracował z wybitnymi muzykami, takimi jak: Fred Anderson, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Ken Vandermark, Luc Hautkamp, Fred Lonberg-Holm, Tatsu Aoki, czy Jeb Bishop. Jest także cenionym pedagogiem wykładającym na licznych uczelniach i kursach.
   


  JAZZ RING FINAŁ – MUZYCZNE BOKSOWANIE Z UDZIAŁEM WSZYSTKICH ARTYSTÓW WYSTĘPUJĄCYCH W MESKALINIE I DRAGONIE.
  OPRAWA ARTYSTYCZNA : CIRCUS FERRUS

  11.09 Piątek: https://www.facebook.com/events/831771666919251/
  12.09 Sobota: https://www.facebook.com/events/921879324535894/

 • 2015-09-17

  Warsztaty teatralne Weroniki Fibich

  WARSZTATY WERONIKI FIBICH DLA MŁODZIEŻY
  Z OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ IM. ZBIGNIEWA TYLEWICZA W POZNANIU


  TWÓRCZOŚĆ. POLE AKCJI

  Warsztaty mają na celu nabycie – poprzez działania artystyczne – umiejętności komunikowania się grupy, uruchomienia własnego potencjału twórczego do budowania relacji z drugim człowiekiem. Efektem spotkania będzie wspólna opowieść wywiedziona z jednego, pozornie nic nie znaczącego przedmiotu. Przedmiot, jakich wiele, będzie bohaterem wielowątkowej narracji zbudowanej przez uczestników warsztatów i rozsnuwanej na długi czas po zdarzeniu. Będziemy podejmować temat granicy wrażliwości, przestrzeni i wyobraźni.

  Weronika Fibich – od 1998 roku związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana, oprócz szerokiej działalności kulturotwórczej w ramach projektów realizowanych przez Ośrodek, a także działalności edukacyjnej, jest niezależną artystką, budującą w sposób autorski własną drogę twórczą. W polu jej zainteresowań są działania realizowane w przestrzeni publicznej. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza i wykluczenia.

  TERMINY: 17 WRZEŚNIA-15 GRUDNIA
  POKAZ: 15 GRUDNIA, G. 19.00, TEATR ÓSMEGO DNIA

  W ramach projektu PERFORMANSE WSPÓLNE Agaty Podemskiej i Pauliny Skorupskiej
  Organizator: Mały Dom Kultury

  Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowe

 • 2015-09-19

  LATO - CZYTANIE

  Teatr Sytuacje Grupa zaprasza na performatywne czytanie książek dla dzieci,
  czyli spotkania pomiędzy przedstawieniem teatralnym, a czytaniem książki. 

  Zapraszamy dzieci w wieku 4 – 10 lat wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami i innymi opiekunami na Lato - Czytanie.

  Liczba miejsc jest ograniczona więc konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca.

  25 lipca (sobota) godz. 11.00 oraz 13.30
  „Potwór” Grzegorz Kasdepke

  Reżyseria: Julia Szmyt
  Występują: Miron Jagniewski, Piotr Kaźmierczak, Ewa Szumska, Julia Szmyt

  15 sierpnia (sobota) godz. 11.00 oraz 13.30
  „Legenda o Sally Jones” Jakob Wegelius

  W tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
  Reżyseria: Julia Szmyt
  Występują: Marianna Piskorz, Julia Szmyt
  Scenografia: Anna Pilawska

  19 września (sobota) 11.00 oraz 13.30
  „Sens życia” Lotta Olsson

  W tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
  Reżyseria: Julia Szmyt
  Występują: Ewa Kaczmarek, Kuba Kapral, Marianna Piskorz, Julia Szmyt

  Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań
  Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
  Rezerwacja mailowo: julia@fundacjamdk.pl

  Projekt ten realizowany jest w ramach Coolturalnego Starego Rynku
  Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
  Partner: Wydawnictwo Zakamarki

   

 • 2015-09-22

  Mortens Aften

  22.09.2015
  Klub Dragon
  g. 20.00

  wstęp do klubu: 10 pln


  Skład Mortens Aften:
  Jakob Munck Mortensen - tuba i wokal
  Morten Ærø - perkusja
  Elith „Nulle” Nykjær - klarnet
  Ole “Fessor” Lindgreen - puzon

  Jakob Munck Mortensen to duński multiinstrumentalista sekcji dętej, który swoim muzycznym arsenałem (w skład którego wchodzą puzon, tuba i trąbka) czaruje dźwiękami na płytach i koncertach zespołu Czesław Śpiewa. 22 września zagra w Poznaniu ze swoim zespołem Mortens Aften. W składzie zespołu oprócz Mortensena znajdziemy również młodego duńskiego perkusistę Mortena Ærø oraz dwóch duńskich, legendarnych już jazzowych oldtimerów: „Fessora” i „Nulle” (obydwaj w swych najlepszych latach - powyżej 75 .roku życia).
  Mortens Aften to połączenie jazzu, muzyki filmowej i folku. To wspaniała podróż z subtelną muzyką z różnych stron.
   

 • 2015-09-23

  Projekt "Wróbel"- Licak and Grzesiuk

  Klub Dragon - Mały Dom Kultury

  godzina 20.00
  Bilety 20/25 pln

  Maciej Wróbel to doświadczony szczeciński perkusista, kompozytor i aranżer, znany z takich projektów jak Rykoszept, Clockwork czy Granie Herberta.
  Do wspólnego muzykowania w ramach PROJEKT WRÓBEL zaprosił nie mniej doświadczonych artystów: saksofonistę i kompozytora Tomasza Licaka, oraz wszechstronnego basistę Pawła Grzesiuka.
  Projekt WRÓBEL to emocjonalna podróż podczas której usłyszycie Państwo autorskie kompozycje każdego z członków projektu. Nowoczesny jazz z domieszką przestrzennego, momentami mrocznego klimatu powoduje niezwykłe emocje u słuchaczy.
  Koncert projektu WRÓBEL to także swoisty miks różnych gatunków muzyki improwizowanej.

  Więcej informacji na:
  www.facebook.com/maciejwrobeldrums

 • 2015-09-25

  TZADIK POZNAŃ FESTIVAL

  8.TZADIK POZNAŃ FESTIVAL W MDK I DRAGONIE.

  Więcej informacji: http://tzadikpoznanfestival.pl/

  2015-09-26

  TZADIK POZNAŃ FESTIVAL

  8.TZADIK POZNAŃ FESTIVAL W MDK I DRAGONIE.

  Szczegółowy program tutaj: http://tzadikpoznanfestival.pl/

  2015-09-27

  TZADIK POZNAŃ FESTIVAL

  8.TZADIK POZNAŃ FESTIVAL W MDK I DRAGONIE.

  Więcej informacji: http://tzadikpoznanfestival.pl/

  2015-09-29

  Warsztaty teatralne Marcina Kęszyckiego

  DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE
  W WIEKU OD 18 DO 45 LAT


  PROWADZENIE:
  MARCIN KĘSZYCKI (TEATR ÓSMEGO DNIA) I KONRAD P. SZYMAŃSKI (DZIENNY OŚRODEK ADAPTACYJNY)

  Proponowany warsztat teatralny nie jest skoncentrowany wyłącznie na technikach aktorskich, ale chce połączyć działania teatralne z ekspresją indywidualnych emocji i przeżyć uczestników. Będzie to podstawa do wspólnej pracy artystycznej i twórczej zabawy, a przede wszystkim opowieści o relacjach międzyludzkich i przyjaźniach, które stanowią jedną z najgłębszych potrzeb ludzkich. Wieloletnie doświadczenia teatralne Marcina Kęszyckiego wywodzą się z tradycji teatru opierającego się na ekspresji ciała, na metodzie rozpoznawania własnych ograniczeń i możliwości, na próbie ich przekraczania i poszerzania oraz umiejętności budowania świadomego znaku teatralnego w działaniu partnerskim i zespołowym.

  Warsztaty prowadzone przez Marcina Kęszyckiego i Konrada P. Szymańskiego będą przykładem łączenia potencjałów i kompetencji. Współpraca artysty z pedagogiem specjalnym ułatwi stworzenie programu warsztatów adresowanych do osób niepełnosprawnych intelektualnie, z uwzględnieniem ich możliwości i ograniczeń fizycznych, emocjonalnych i intelektualnych. Aktor i pedagog będą pracować wspólnie nad każdym etapem warsztatów.

  Warsztaty zakończą się 11 grudnia publiczną prezentacją efektów pracy.

  Marcin Kęszycki – aktor Teatru Ósmego Dnia, współautor wszystkich jego przedstawień od 1973 roku. Współtwórca m.in. przedstawienia „Der Frieden” zrealizowanego w Berlinie z Teatrem Ramba Zamba tworzonym przez Giselę Hoehne i osoby z zespołem Downa. W ramach projektu „Granice. Sztuka przekraczania” prowadził warsztaty (wraz z Adamem Borowskim) z podopiecznymi Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu.

  Konrad P. Szymański – pedagog specjalny, kierownik Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. W DOA od 1 września 1980 roku. Współorganizator placówki. Autor programu organizacji procesu rewalidacyjnego DOA.

  TERMINY: 29 WRZEŚNIA – 11 GRUDNIA,
  W KAŻDY WTOREK O G. 16.00
  MIEJSCE: MAŁY DOM KULTURY
  ZAPISY: paulina.m.skorupska@gmail.com / agata.m.podemska@gmail.com


  W RAMACH PROJEKTU „PERFORMANSE WSPÓLNE” AGATY PODEMSKIEJ I PAULINY SKORUPSKIEJ

  ORGANIZATOR: MAŁY DOM KULTURY

  PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO