WYDARZENIA PROJEKTY O FUNDACJI KONTAKT KROCHMAL TV

2011-03-06

OPERA OMNIA


Georg Handel - Rinaldo
Bayerische Staatsoper 
dyr. Harry Bicket 
soliści: David Daniels, Deborah YorkProjekt realizowany przy wsparciu z Miasta Poznania.

http://www.operaomnia.pl/
 • 2011-03-08

  BAŁKAŃSKI DZIEŃ KOBIET

  Zapraszamy wszystkich miłośników bałkańskich pieśni, tańców i muzyki na wyjątkowy wieczór przepełniony magicznymi dźwiękami z Tracji, Rodopów, Karpat i Kosowa w wykonaniu zespołu warsztatów śpiewu bałkańskiego prowadzonym przez Gosie Wosińską oraz akompaniujących muzyków Maliwinę Paszek - akordeon, piano, lira korbowa i Macieja Mustafe Giżejewskiego – bębny obręczowe, darbuka, tapan.


  Koncert będzie jednocześnie prezentacją tego czego można sie nauczyć na cyklicznych warsztatach śpiewu bałkańskiego odbywających się w Małym Domu Kultury w każdą środę od 19 do 21. Wszyscy chętni nowych brzmień inspirowanych tradycją znajdą tej nocy melodię, która poruszy ich serca a nogi porwie do tańca!

  Koszty uzyskane z wejściówek posłużą do rozwijania sceny muzyki bałkańskiej i organizacji dalszych koncertów w tym klimacie.

   

  WSTĘP 5 ZŁ

  2011-03-13

  OPERA OMNIA

  Georg Handel - Juliusz Cezar w Egipcie
  Concerto Copenhagen
  dyr. Lars Ulrik Mortensen
  soliści: Andreas Scholl, Inger Dam-Jensen

   

  Projekt realizowany przy wsparciu z Miasta Poznania.

  http://www.operaomnia.pl/
 • 2011-03-15

  SZPURA/RYCHLICKI

  Duet Szpura (Cukunft) - Rychlicki (Kristen) spróbuje przywołać ducha muzyki Alberta Aylera.  Nie będzie to koncert z kompozycjami samego Aylera - choć pojawią się bezpośrednie odniesienia do jego twórczości -  raczej próba wejścia w świat uduchowionego, ostrego, awangardowego free-jazzu który muzyka Aylera uosabia, próba oddania hołdu tej wyjątkowej postaci, która u nas pozostaje trochę w cieniu innych wielkich - Coltrane'a, Colemana, Dolphy'ego.

   

  Posłuchamy free perkusji Szpury i trudnej do określenia gitary Rychlickiego - należy oczekiwać krótkiego, ale bardzo intensywnego i swobodnego setu. 

   

  BILETY W CENIE 10 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY ORAZ 15 ZŁ W DNIU KONCERTU

   

  2011-03-20

  ZAKAMARKI MAŁEGO DOMU KULTURY

  godz. 12.30

  warsztaty dla dzieci i rodziców

  (warsztaty trwają około godziny)

   

  Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko.

   

  Na warsztatach nr 7 ...

  … będziemy oswajać wszelkie najciemniejsze strachy, które chowają się w głębokich głębokościach, czyli spotkamy się z książką pt. „O duchu, który się bał” autorstwa Sanny Töringe i Kristiny Digman. Okazuje się, że nasze strachy też mają swoje strachy.

   

  Zakamarki Małego Domu Kultury to połączenie działań Fundacji Mały Dom Kultury i Wydawnictwa Zakamarki.

   

   Zapraszamy serdecznie.

   (dla spóźnialskich wejście przez Klub Dragon).

   Wstęp: 10 zł.

  Liczba miejsc ograniczona.

   

   

   

 • 2011-03-20

  OPERA OMNIA

  Jean-Philippe Rameau - Kastor i Polluks
  Het Muziektheater Amsterdam
  dyr. Christophe Rousset
  soliści: Finnur Bjarnason, Henk Neven, Veronique Gens

   

  Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Poznania.

  http://www.operaomnia.pl/
 • 2011-03-21

  EVANS/GUSTAFSSON/FERNANDEZ

   

  KONCERT Z CYKLU NOWY WIEK AWANGARDY

   

  Trio Evans / Gustafsson / Fernandez grali już w Dragonie w grudniu 2009 roku. Zaprezentowali wtedy muzykę, którą można by określić mianem akustycznego noise’u, ale w toku improwizowanych koncertów zespołu przybierała ona także odmienne formy – zbliżone do muzyki współczesnej lub też free improvu.  Dorobek całej trójki pozwala i tym razem spodziewać się bardzo rozmaitych muzycznych doznań - muzyki improwizowanej mieniącej się rozmaitymi barwami, w której tak preparacje i przeróbki instrumentów, jak również nawiązania do skrajnie odmiennych stylistyk [free improv, awangardowy, niezależny rock, muzyka barokowa i klasyczna, flamenco, noise i hard core] są nieodzownym źródłem inspiracji i pomysłów ukazując muzykę jako nieskrępowaną ograniczeniami czy stylistycznymi granicami podróż. Wspólnym jednak mianownikiem będzie mocne osadzenie muzyki w tradycji free jazzu, pełnego zgiełku i wrzasku, bliższemu jednak europejskiej tradycji awangardowej. Niezwykłe trio i unikalna okazja usłyszenia jak trzech improwizatorów buduje muzyczną wspólnotę.

   

   

  BILETY W CENIE 35 ZŁ PRZEDSPRZEDAŻ ORAZ 40 ZŁ W DNIU KONCERTU

 • 2011-03-26

  ROB BROWN/ DANIEL LEVIN

  KONCERT Z CYKLU NOWY WIEK AWANGARDY

   

  Rob Brown: saksofon

  Daniel Levin: wiolonczela

   Nagrali do tej pory jedną jedyną płytę, która ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa NotTwo w ubiegłym roku. Trasa koncertowa ma za zadanie promować to ich wspólne wydawnictwo. Grają muzykę otwartą – na rozmaite brzmienia i inspiracje, chaotyczne dźwięki i zgrzytliwe preparacje. Cały czas jednak nadrzędnym celem pozostaje komunikacja. W duetowych improwizacjach – nie ma ich muzyce choćby krztyny kompozycji – fraza goni frazę a kaskada dźwięków spotyka salwę z drugiej strony. Ale rozumieją się znakomicie i potrafią w toku improwizacji wykreować melodyjne tematy czy skupione, pełne uroku harminie. Free Jazz światowej klasy!!!

   

  BILETY W CENIE 30 ZŁ PRZEDSPRZEDAŻ ORAZ 40 ZŁ W DNIU KONCERTU

   

 • 2011-03-27

  OPERA OMNIA

  Christoph Willibald Gluck - Orfeusz i Eurydyka
  Monteverdi Choir, Orchestre Revolutionnaire et Romantique 
  dyr. sir John gardiner
  soliści: Magdalena Kozena, Madeline Bender, Patricia Petibon

   

   

   Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Poznania


  http://www.operaomnia.pl/