WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW

DUZI DLA MAŁYCH – WARSZTATY TEATRALNE DLA SENIORÓW był to projekt aktywizujący osoby powyżej 50 roku życia z Powiatu Poznańskiego, promujący działania na rzecz dzieci.
Projekt został zorganizowany przez Fundację Mały Dom Kultury przy dofinansowaniu ze środków Powiatu Poznańskiego. Partnerem projektu jest Luboński Uniwersytet Trzeciego Wieku – to właśnie studenci LUTW wzięli udział w warsztatach DUZI DLA MAŁYCH oraz Biblioteka Miejska w Luboniu. Warsztaty trwały od październiku do 6 grudnia 2013r.,  zakończyły się premierą, na którą zaproszono dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III).

Ideą teatralnego działania warsztatowego było zaproszenie uczestników warsztatów do powrotu do dzieciństwa i pracy twórczej w oparciu o ulubione bajki. To bajki stały się inspiracją do stworzenia przedstawienia teatralnego. Zatem uczestnicy warsztatów byli zarówno autorami scenariusza do przedstawienia, jak i aktorami. Autorką projektu i osobą prowadzącą warsztaty była Julia Szmyt - Krych aktorka, reżyserka, coach i trenerka umiejętności interpersonalnych, przy prowadzeniu warsztatów asystowała Marianna Piskorz, elementy scenograficzne i kostiumowe zaprojektowała Anna Konieczna.

Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partnerzy: Luboński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Biblioteka Miejska w Luboniu