2012-04-11

Witold Oleszak - zepsute skrzypce,
Audrey Chen - wiolonczela,
Peter Jacquemyn - kontrabas

Międzynarodowy kwartet powstały z inicjatywy poznańskiego pianisty, improwizatora, ale i architekta Witolda Oleszaka, będący owocem jego współpracy z belgijskim kontrabasistą Peterem Jacquemyn’em (w ramach Nowego Wieku Awangardy w roku 2011) oraz wybitną
poznańską skrzypaczką Anną Zielińską, specjalizującą się we współczesnej muzyce klasycznej i elektroakustycznej. Łączy on w sobie doświadczenia wszystkich członków zespołu i odwołuje się do dorobku zarówno europejskiej awangardy jazzowej jak i amerykańskiej, współczesnej kameralistyki ze szczególnym uwzględnieniem muzyki serialnej oraz minimalizmu, wzbogacony elementami performance'u (amerykańska wiolonczelistka Audrey Chen jest także znaną specjalistką w tej dziedzinie sztuki). Swoiste misterium dźwięku łamiące akademickie kanony i przekraczające utarte schematy.

Projekt ten realizowany będzie na specjalne zamówienie festiwalu Nowy Wiek Awangardy.

www.nowywiekawangardy.pl

BILETY W CENIE 30/40 PLN