2011-05-06

Gergő Kováts Patryk Lichota K. Trzewiczek

KONCERT Z CYKLU NOWY WIEK AWANGARDY

Do spotkania muzyków doszło podczas polsko-węgierskiej edycji Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Budapeszcie w 2010 roku. Pierwsza wspólna gra zaowocowała muzyką uważną, różnorodną i o szerokim spektrum ekspresji. Metodą pracy muzyków jest swobodna improwizacja, starająca się uciekać od estetycznych idiomów i jednocześnie być płaszczyzną porozumienia dla odrębnych, dźwiękowych światów. Komputer Krzysztofa Trzewiczka, dzięki jego zaawansowanemu programowaniu staje się wysoce reaktywnym instrumentem muzycznym. Kováts Gergő w swej grze czerpie z tradycji awangardowego jazzu i wykonywania kompozycji muzyki współczesnej. Patryk Lichota eksploruje sonorystyczny potencjał saksofonu, wydobywany poprzez jego preparację.

Kováts Gergő – saksofony, klarnety, instrumenty etniczne

Patryk Lichota – preparowany saksofon sopranowy

Krzysztof Trzewiczek - laptop

Kováts Gergő – węgierski saksofonista i klarnecista, absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Aktywny muzyk sceny muzyki improwizowanej w Budapeszcie. Członek zespołu Koala Fusion – nowej generacji węgierskiej muzyki jazzowej ( album Egy izsapi lány , 2008) oraz łączącej węgierską muzykę folkową z muzyką współczesną grupy Tárkány Művek (Arcomba az arcod vésted, 2010). Współpracuje m.in z Gergely Varga, Máté Pozsár, David Yengibarjan, Gyöngyi Dévai, Dávid Ulkei.

Patryk Lichota – muzyk, producent radiowy, kompozytor muzyki teatralnej. Gra na saksofonie, laptopie, gitarze basowej, thereminie, zitherze. Stworzył muzykę do spektakli „Jarzenie” oraz „Animo Tristi” Teatru Palmera Eldritha, „Układanka” oraz „Bez Podłogi” w reżyserii Roberta Jarosza, „Głosy” w reż. Janusza Stolarskiego. Współpracuje z duetem performatywnym Janicka/Elsner przy projektach „Podejrzane”, „Flow”, „Imponderabilium”. Martą Romaszkan zrealizował spektakl taneczny „Starving Mirrors”. Stworzył spektakl „Strange Lóóp” oparty na koncepcji świadomości Douglasa Hofstadtera. Gra w trio Kurort wykonującym free improvisation muisc, jest liderem formacji audio-wizualnej KakofoNIKT. Regularnie pracuje z Adamem Gołębiewskim i Piotrem Mełechem. Z sopranistką Blanką Dembosz tworzy projekt muzyki współczesnej Syreny 21. Grał i/lub nagrywał z Jeffem Gburkiem, Rafałem Zapałą, Jakubem Paczkowskim, Claytonem Thomasem, Krzysztofem „Arszynem” Topolskim, Szymonem Kaliskim.

Krzysztof Trzewiczek - Muzyk i programista. Specjalista w dziedzinie programowania multimediów i muzyki oraz projektowania informacji i interfejsów użytkownika. Przez kilka lat projektował systemy interaktywne i multimedialne dla teatru, współpracował ze Studiem Muzyki Elektroakustycznej AM w Krakowie, pracował w projekcie IntegraLive. Prowadził autorskie warsztaty programowania multimediów dla artystów, programowania dla dzieci. Od kilku lat aktywny muzycznie, wcześniej – jako współzałożyciel plain. music – zorganizował siedem międzynarodowych festiwali muzyki improwizowanej. W swojej pracy artystycznej promuje używanie otwartych technologii i otwartych sposobów działania. Współpracował z Janem Peszkiem [performance], Magdaleną Ciopińską [sztuki wizualne], Dominiką Szalą [taniec].

Kierownik laboratorium otwartego rządu - Centrum Cyfrowe.

BILETY W CENIE 5ZŁ DO KUPIENIA W KLUBIE DRAGON.