2012-10-20

PERFORMACE CELII ALMOHALLA „WOLNI”

Performance w ramach Festiwalu República Femenina III www.fundacjasfera.org

Performance teatralny hiszpańskiej artystki zatytułowany „Wolni”, to portret człowieka, który poprzez formę komunikuje się ze światem, posługując się mechanizmami „samooszukiwaniasię”, mechanizmami pozwalającymi uniknąć spojrzenia na ból i strach.

Prosta scenografia, wykorzystanie poezji wizualnej i gry odczuć, ale przede wszystkim muzyka i ruch, stają się pretekstem do refleksji związanej z poszukiwaniem szczęścia i z jego negacją. Celia Almohalla, autorka performance,  chce rozbudzić w publiczności chęć zatrzymania się przez chwilę i spojrzenia wewnątrz siebie, poszukiwania ukrytych prawd i  prawdziwego szczęścia.

Celia Almohalla, tancerka, która ukończyła Royal Academy of Dance w Londynie i szkołę teatralną ESAD w Maladze,  od kilku lat tworzy autorskie spektakle łączące różne tradycje taneczne; tworzy także autorski teatr dla dzieci.

BILETY: 10PLN