2013-11-10

WARSZTATY RYSUNKOWE

to zajęcia skierowane do wszystkich, którzy ukończyli 12 lat, chcą rozwijać swój talent oraz pragną zapoznać się z technikami i podstawami tworzenia rysunku.

Na zajęciach:

I ETAP (listopad/grudzień) „MARTWA NATURA”
zagadnienia kompozycji, światłocienia, modelowanie brył, poznawanie różnych technik rysunkowych (ołówek, węgiel, pastel, tusz i piórko).

II ETAP (styczeń) „PERSPEKTYWA I RYSUNEK Z WYOBRAŹNI”
zasady perspektywy i geometrii oraz kształcenie wyobraźni przestrzennej.

III ETAP (luty/marzec) ”STUDUIM POSTACI”

rysunek z natury (model), zagadnienie proporcji postaci, kontur i faktura.

IV ETAP( kwiecień/maj) „PLENER”
zajęcia w terenie, obserwacja oraz wybór odpowiedniego tematu, architektura w rysunku.

Warsztaty zostaną zwieńczone wernisażem i wystawą prac uczniów.

Informacje o prowadzącym:

Katarzyna Skarbińska – absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W świat sztuki wprowadził ją poznański artysta Jerzy Oleksiak. W 2009r. odbyła się jej pierwsza autorska wystawa rysunków pt. ”Zabytki Poznania”. Obecnie tworzy i projektuje we własnej firmie, a każdą wolną chwilę spędza przy sztaludze. Z przyjemnością poświęci Wam czas i podzieli się swoimi doświadczeniami i tym co lubi robić najbardziej!

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE,
które odbędzie się 10 listopada o godzinie 15.00 w siedzibie Fundacji Mały Dom Kultury na ul. Zamkowej 3/4 w Poznaniu.

W razie pytań: julia@fundacjamdk.pl, tel. 696 310 592