2015-01-11

Hubert Zemler solo

Hubert Zemler w samotnej, zimowej podróży po Polsce.

Zimowa trasa koncertowa na której Hubert Zemler w solowej odsłonie, przedstawi materiał z albumu "Gostak & Doshes".

"Gostak & Doshes" to drugi album solowy Huberta Zemlera, na którym w odróżnieniu od pierwszej płyty "Moped", idea swobodnej improwizacji ustępuje miejsca muzyce częściowo skomponowanej i zaplanowanej.
Na płycie, obok autorskiej muzyki znajdują się dwie transkrypcje utworów duetu Suaves Figures (Piotr Kurek, Sylvia Monnier), gdzie w nagraniach wspomagał Huberta Miłosz Pękala - doskonały wibrafonista i perkusista znany między innymi z nominowanej właśnie do "Paszportu Polityki" formacji Kwadrofonik czy grupy Mitch & Mitch.
Trasa koncertowa obejmuje trzy koncerty: pierwszy, 9 stycznia 2015 roku w Warszawie - MÓZG Warszawa, gdzie wraz z Hubertem, wystąpi wspomniany wyżej Miłosz Pękala (Władysław Noise), drugi nastąpi również w Mózgu, ale tym Bydgoskim czyli niejako klubie - matce warszawskiego Mózgu; zwieńczeniem trasy będzie koncert w poznańskim Klub Dragon czyli miejscu, o którym nie sposób nie wspomnieć, wymieniając najważniejsze sceny prezentujące muzykę niezależną w Polsce.

"This is an album of quite some silent approaches and sheer elegance. Zemler plays his kit with great care, with gentle strokes, soft brushes and mild attack. Excellent stuff" - VITAL WEEKLY

"Hubert Zemler nagrał najlepiej brzmiącą (brawa dla realizatorów nagrań), wciągającą bogactwem dynamiki, środków i przestrzeni" - CANTI ILLUMINATI

Klub Dragon/Mały Dom Kultury