2016-05-22

22.05.2016, G. 21.00

Klub Dragon, scena główna
Bilety 25/30 pln

Marcin Masecki prezentuje pieczołowicie wyselekcjonowany zbiór ragtajmów. W końcu. Jest to gatunek o specjalnej wartości dla Maseckiego, od niego bowiem zaczęła się jego przygoda z fortepianem. W wieku 8 lat, podczas wycieczki do Disneylandu, usłyszał ragtajm “The Entertainer” w wykonaniu etatowego pianisty i wtedy właśnie postanowił zostać pianistą jazzowym. Od tamtej pory jednak ragtajmy nie znajdują miejsca w jego oficjalnej karierze. Gra je jedynie w intymnych, nieformalnych zgromadzeniach wokół pianina, koncentrując swoją publiczną działalność na własnej twórczości oraz na muzyce klasycznej. Przychodzi jednak taki moment, że można sobie pozwolić na poważniejsze rozpatrzenie dziecięcych fantazji i pograć to co się naprawdę kocha. Zapraszamy na ragtajmy w wykonaniu Marcina Maseckiego.