2011-02-09

Phil Wachsmann: violin, electronics

Paul Lytton: drums, percussion

Ken Vandermark: clarinets, saxophones

Dzięki długotrwałej współpracy i fantastycznej komunikacji między partnerami spotkanie dwóch improwizatorów - Philipa Wachsmanna i Paula Lyttona - z Kenem Vandermarkiem zaowocowało wybitnym projektem. Pozwala on obcować z muzyką ciągłych przemian, czasami porozumienie między partnerami jest trudno uchwytne i wydaje się nam, że każdy z nich zamknięty jest w swoim małym świecie. Czasem jeden przejmuje partię drugiego. Innym razem granice te znikają i partnerzy znajdują porozumienie - to właśnie cały czas przyświeca grze Vandermarka. Obcując z dwoma wybitnymi improwizatorami to on jest nicią łączącą. To porozumienie jest ponadgatunkowe - zdarza się bowiem, że Wachsman wplecie w improwizację fragment Bacha lub Bibera lub Vandermark zapętli rockowy riff saksofonu w transowy motyw, albo Lytton oprze rytm utworu na brzęku obroży psa przechodzącego obok sceny. CINC to niezwykła muzyczna przygoda.

Bilety w cenie 35zł oraz 40zł dostępne w Klubie Dragon oraz sklepie muzycznym Fripp.