HISTORIE Z OKOLIC - WARSZTATY TEATRALNE

„Historie z okolic” były drugą w 2012 roku odsłoną warsztatów teatralnych dla osób z dysfunkcją wzroku realizowana przez Fundację Mały Dom Kultury przy dofinansowaniu ze środków Powiatu Poznańskiego.

Warsztaty trwały od połowy października do początku grudnia, a udział w nich brała młodzież z grupy teatralnej Mikusie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Inspiracją do pracy teatralnej były tytułowe „historie z okolic”, czyli historie, które uczestnicy warsztatów „zbierali” od mieszkańców „okolicy”, czyli Owińsk. Projekt miał charakter eksperymentalny – na początku warsztatów nie był określony ani temat wokół którego uczestnicy mieli pracować, ani forma artystycznego wyrazu – zagadką było, czy powstanie performance, happening, przedstawienie teatralne, instalacja, czy jeszcze coś innego. Określony był za to sposób pracy: poszukiwanie i improwizacja. „Uzbierane” historie miały nadać kierunek poszukiwaniom.

Artystycznym założeniem warsztatów było rozwijanie zainteresowań i umiejętności artystycznych, a przede wszystkim zapoznanie uczestników z poszukującym i improwizacyjnym sposobem budowania dzieła artystycznego.

Warsztaty prowadzili: Julia Szmyt – reżyserka, aktorka, coach i trenerka umiejętności miękkich oraz Paweł Wódczyński – aktor i reżyser.

Efekt warsztatów można było zobaczyć 8 grudnia w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Owińskach o godz. 16.30.

Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego