WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty teatralne dla osób z dysfunkcja wzroku to projekt zrealizowany przez Fundację Mały Dom Kultury we współpracy z Powiatem Poznańskim. Warsztaty prowadzili Julia Szmyt reżyserka i aktorka, coach i trenerka umiejętności miękkich oraz Paweł Wódczyński aktor i reżyser, autor tekstów dramatycznych. Do projektu zaproszone zostały osoby z dysfunkcją wzroku zamieszkujące Powiat Poznański.

Podczas warsztatów uczestnicy zostali wprowadzeni w podstawowe techniki emisji głosu i interpretacji tekstu. Warsztaty zakończyły się prezentacją spektaklu Studia Teatralnego Próby pt. „Ślepcy” według tekstu Maurice Maeterlincka  w reżyserii Pawła Wódczyńskiego. W spektaklu zagrali także uczestnicy warsztatów teatralnych.

Prezentacja powarsztatowego spektaklu „Ślepcy” miała miejsce 3 czerwca o godzinie 19.00 w Sali 322A Centrum kultury Zamek w Poznaniu.